Gökkuşağı köprüsü projesi Bolu’da yapıldı

Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün projesi “Gökkuşağı” Türkiye genelinde tüm bayanları spor yapmaya davet ediyor.   Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü...

Gökkuşağı köprüsü projesi Bolu’da yapıldı

Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün projesi “Gökkuşağı” Türkiye genelinde tüm bayanları spor yapmaya davet ediyor.

 

Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Emine Bayhan ile proje koordinatörü ve Bilecik Gençlik ve Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Antrenörü Sevcan Akıncı başkanlığındaki “Gökkuşağı Projesi” ekibi ilimize gezi düzenledi. İlk olarak Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suat Çelen’i makamında ziyaret eden proje ekibi Bolu’da bulunmaktan dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. İl Müdürü Suat Çelen’de “Gökkuşağı Projesi” gibi sosyal içerikli projelerin artması ile spor yapan bilinçli kişi sayısının artmasının sağlandığını söyledi. Proje koordinatörü Sevcan Akıncı gezi sırasında yaptığı açıklamada bir yıl önce çalışmalara başlanıldığını, birçok ilde il Müdürlüklerinin ziyaret edileceğini, bayanları yaşam boyu spora davet ederek iller arasında “Gökkuşağı köprüsü” kurmak istediklerini belirtti. Hedef grubunun ev hanımları, emeklilerin oluşturduğu grubun amacının sosyal yaşama iştirakinin sağlanması, bilinçli spor yapmaları, sporun temel olgusunu yakalayıp çocuklarını ve torunlarını spora teşvik etmelerinin amaçlandığı belirtildi. Yaklaşık 50 kişilik proje ekibi Bolu'da; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Karaçayır Spor Kompleksi, Aladağ Gençlik Spor ve İzcilik Tesisleri, Gölcük Tabiat Parkını gezdikten sonra ilimizden ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124