Göksu Üçtaş Bir İlke İmza Attı

Bolu’dan yetişen Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekolu mezunu Milli Cimnastikçimiz Göksu Üçtaş, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı elde ederek tarihi bir başarının...

Göksu Üçtaş Bir İlke İmza Attı

Bolu’dan yetişen Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekolu mezunu Milli Cimnastikçimiz Göksu Üçtaş, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı elde ederek tarihi bir başarının altına imza attı.

Göksu Üçtaş’ın bu başarısıyla Türkiye, ilk kez olimpiyat oyunlarında jimnastik branşında temsil edilecek.

Milli cimnastikcimiz Göksu Üçtaş, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı elde ederek tarihi bir başarının altına imza attı.

İlk olarak Ekim ayında Japonya'da düzenlenen Dünya Jimnastik Şampiyonası'na katılan ve burada 2. Olimpiyat Eleme Turnuvası'nda mücadele etmeye hak kazanan Göksu Üçtaş, büyük bir başarı elde etti. Londra'da düzenlenen olimpiyat elemesi turnuvasına katılan Göksu Üçtaş, burada gerekli puanı alarak 2012 vizesini cebine koymayı başardı.

Artistik jimnastik branşında 96 sporcuyla mücadele eden Göksu Üçtaş, başarılı bir performansın ardından, ilk 30 sıraya girenlerin vize alacağı müsabakalarda 23. sırayı alarak 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda mücadele etmeye hak kazandı.

Göksu Üçtaş ve antrenörü Mergül Güler, sonuçların belli olmasıyla beraber çok büyük bir mutluluk yaşadı.

Daha önce 2009 yılında İtalya'nın Pescara şehrinde yapılan Akdeniz oyunlarında gümüş, 2010 Dünya Kupası'nda ise 1'i altın olmak üzere 4 madalya kazanan Göksu Üçtaş, şampiyona öncesinde yaptığı açıklamada "2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılmam zor görünüyor. 2012 olmasa bile 2016'da yapılacak olimpiyatlarda Türkiye adına yarışmak en büyük hayalim" ifadelerini kullanmıştı.

İlki yaşatacak olmanın gururunu yaşıyorum

Hayaline 4 sene önce kavuşan 21 yaşındaki jimnastikçi, "Şu an yaşadığım mutluluğu anlatmam olanaksız. Beklediğimden daha iyi bir performans sergiledim. 2012'ye katılacak olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu, Türk jimnastik tarihinde bir oldu. Bu ilki başarmanın gururunu yaşıyorum. Şimdi olimpiyatlara kadar daha sıkı çalışıp ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128