Göynük İdmanyurdu’nda Yaman dönemi

Bolulu Teknik Direktör Süha Yaman, Göynük İdmanyurduspor kulübü ile sözleşme imzaladı.

 Göynük İdmanyurdu’nda Yaman dönemi

Futbolda 14 yıldan bugüne kadar her branşta görev alan elinden geldiği kadar bunu yüz akı ile yaparak gösteren efendi kişiliği ile ön plana çıkan Mengen in öz evladı. Göynük İdman yurduspor ile sözleşme imzaladı. İmza töreninde konuşana Göynük İdmanyurduspor Kulübü Başkanı İbrahim Akmeşe, “Tecrübeli bir hocayla sözleşme imzaladık. Bize tecrübesi ile bir şeyler katacaktır. Bundan eminim amacımız ligde başarılı olabilmek ve önümüzdeki sezonlarda daha iyi işler yapabilmektir. Kulübün kuruluşunda emeği geçen Göynük Halk Eğitim Merkezi’nde görev yapan İbrahim Kesgin hocamızla beraber bu işi getireceklerdir. Tecrübeli oyuncular ve genç oyuncularımızı kaynaştırıp mücadelemizi sürdüreceğiz. Bir aya yakındır idmanlarımızı sürdürüyoruz. Karşılaşmalarda centilmence mücadele yapacağız. Camiamıza hayırlı olsun” dedi.

YAMAN, “HER ŞERDE BİR HAYIR VAR”

Göynük ekibinin çiçeği burnunda hocası Yaman ise şunları söyle “Bugüne kadar Mengenspor’da görev aldığımız süre içinde elimden geldiğince hizmet etmeye çalıştık. Başta Kemal Başyurt, Fahri Özdemir, Etem Başyurt, Zihni Yetkin, Mustafa Nuri Gürsoy, İrfan Ulusan, Mustafa Özdemir ile hep uyum içerisinde olmuşumdur. Onlardan aldığım bilgiler doğrultusunda hepsinin bilgisini katarak bir şeyler vermeye çalıştım. Bir kusurum olduğunu düşünmüyorum. Bugüne kadar herhangi bir davet gelmedi. Kimseden aş, iş ve para istemedik. Yalnızca gönül verdiğim bu işi devam ettirmem ve belgemin devamı gerektiği için böyle değerlendirdik. Biliyorsunuz iki yıl üst- üste sözleşme imzalamazsak belgeyi baştan yenilemek gerekir. Her şeyi bir bedeli vardır. O da beni Mengen den koparmak oldu. Her şerde bir hayır vardır. Belki bu sefer böyle gerekiyordu. Hayırlı olsun”

SÜHA YAMAN KİMDİR?

Yaman 1964 yılında Mengen’de doğdu. İlkokulu Atatürk İlokulunda ve Liseyi Mengen Lisesinde okudu. Şu an açık öğretim üniversitesi 2.sınıf öğrencisi. Lisede okurken Mengen’de ilk 1980-1981 A-gençlerde Hocam Etem Başyurt’un oluşturduğu futbol takımın içinde başladı. 1996 yılına kadar bir fiil futbol oynadı. 1998 yılında kulübün yönetim kurulu üyeliyle yola koyuldu. 1998-1999 Fahri Özdemir ile birlikte başladığı bu yolda birçok başarılara amatörce imza attı. 2001 yılında Zonguldak Bölgesinden almış olduğu çalıştırma belgesi ile bunu resmileştirdi. 2001-2002 yılından bu yana aralıksız her branşta görev yaptı. Bugüne kadar Bolu “Amatör Spor Kulüpleri Fedarasyonu “yönetim kurulu üyeliği, Bolu “Türkiye Faal Futbol Antrenörleri Derneği” yönetim kurulu üyeliği, Denetleme kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. A.S.K.F. nin kurullarında görev aldı.

GÖREV ALDIĞI SÜRELERDEKİ HİZMETLERİ ŞÖYLE:

ÇIKTIĞI MAÇ SAYISI

13 yılda 360 maç, 190 amatör, 1 şampiyonluk, 2 play-of, 70 U-19,1 Bolu 2.Liği, 1 Play-Of, 45 maç U-17, 20 Maç U-15 Bolu 2.liği, 1 Play-Of, 14 Maç U-14, Mini Minikler 16 maç, Bolu 2.liği, 2000 yılı özel turnuvada takım olarak Bolu 2.liği ve gol krallığı

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2014, 18:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
KORAY DEMİREL
KORAY DEMİREL - 8 yıl Önce

hayırlı olsun,başarılar...

SIRADAKİ HABER