GUBYO Öğrencileri Geredespor’u temsil edecek

Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (GUBYO)’nun Gerede’ye yapacağı katkılar gün yüzüne çıkmaya başladı. Yrd.Doç.Dr. Emin Serin, GUBYO öğrencileri ile Geredespor camiasını bir araya getirdi. Yüksekokul...

GUBYO Öğrencileri Geredespor’u temsil edecek

Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (GUBYO)’nun Gerede’ye yapacağı katkılar gün yüzüne çıkmaya başladı. Yrd.Doç.Dr. Emin Serin, GUBYO öğrencileri ile Geredespor camiasını bir araya getirdi. Yüksekokul Amfi Salonu’nda yapılan toplantıda çok önemli gelişmeler yaşandı. 4 yıl boyunca Gerede’de eğitimlerini sürdürecek öğrenciler basketbol, kayak, paraşütle atlama ve voleybol dallarında Geredespor’u temsil edecek.

 

Bir dönem basketbol dalında fırtınalar koparan Geredespor’da ikinci lige kadar gelinen serüven devam edecek gibi gözüküyor. Geredespor, Basketbol Takımı ikinci ligde yarışırken özellikle maddi imkânsızlıklar nedeniyle yaklaşık 10 yıldır Basketbol Takımını sahaya sürmüyordu. Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (GUBYO) ile Geredespor arasında yapılacak işbirliği anlaşmasının detayları gün yüzüne çıkmaya başladı. GUBYO’da eğitim gören öğrenciler, sportif branşlar noktasındaki yeteneklerini bir araya getirerek, Geredespor adına önümüzdeki sezon çeşitli branşlarda faaliyet gösterecekler. Yapılacak işbirliği anlaşması ile önümüzdeki sezon büyük ihtimalle Geredespor bayan ve erkek basketbol takımları sahadaki yerlerini alacak ve bu branşlarda yarışacak oyuncuların oluşumunu üniversite öğrencileri sağlayacak. Ayrıca basketbol dalında Geredespor adına ter dökecek sporcular, Geredespor’un statü gereği direkt 3. Lig’den başlaması nedeniyle profesyonel sporcu olacaklar.

SERİN, BÜYÜK DÜŞÜNÜYOR!

GUBYO Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda Akademisyen olan Yrd.Doç.Dr. Emin Serin’in girişimleri ile böylece sosyal aktivite noktasında büyük adımlar atılmaya başladı. Yrd.Doç.Dr. Emin Serin’in Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencileri ile Geredespor camiasını bir araya getirdiği toplantıda kulüple işbirliği anlaşmasında yapılacak noktalar böylece gün yüzüne çıkmaya başladı. Yüksekokul Amfisi’nde gerçekleşen toplantıya Geredespor Başkan Yardımcısı Turgut Demiral’de katılarak üniversite öğrencilerinin isteklerini yerinde dinledi. Sportif etkinlik noktasında kendi aralarında önemli sporcuların yer aldığını belirten öğrenciler, basketbol, kayak, paraşütle atlama ve voleybol dallarında Geredespor’a katkı sağlayabileceklerini belirttiler. Bu oluşum için ön hazırlılarını tamamladıklarını belirten GUBYO öğrencileri, yine diğer aktivitelere ilişkin hazırlıklarının devam ettiğini kaydettiler.

GUBYO ÇOK ŞEY KATACAK

Geredespor Başkan Yardımcısı Turgut Demiral, öğrencilerin dinlenilmesinin akabinde bir konuşma yaparak, yaklaşık 10 yıl önce Geredespor Basket Takımı’nda yer alan üniversite öğrencilerinin şimdi BEKO Basketbol Ligi’nde boy gösterdiklerini ve bundan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. GUBYO’nun da bu noktada Geredespor’a çok şeyler katacağının altını çizen Demiral, tamam denildiğinde Geredespor camiası olarak o spor dalını hemen açmaya hazır olduklarını söyledi.

Demiral ayrıca devre arasında üniversitede eğitim gören futbolcuları kampta deneyerek yine beğenildiği takdirde futbol takımına üniversiteden futbolcu takviye edebileceklerini ifade etti.

ÇARK OTURMAYA BAŞLADI

Geredespor ile yapılacak işbirliği anlaşması sonunda yapılacak bu tür uygulamalar ile sosyal anlamda daha iyi olacaklarını belirten Yrd.Doç.Dr. Emin Serin, öğrencilerin ilk geldikleri gün taşıdıkları mutsuzluğun değiştiğine şahit olmaya başladıklarını ve bunun da bir şeylerin değiştiğine, çarkın yerine oturmaya başladığına işaret olduğunu dile getirdi. Yine lig usulü çeşitli branşlarda turnuvalar yapılacağının sinyalini de veren Serin, Gerede’deki boşluğu görebilmek ve bu boşluğu doldurabilmenin girişimcilik ruhuyla yakalanabileceğini, bu durumun ise girişimciyi nerelere getireceğinin tahmin edilemez boyutlarda olduğunu kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124