Güller “Rakibi hafife almanın faturasını ödedik”

Yimpaş Yozgatspor’a 2-1 mağlup olarak kupadan elene Boluspor’un teknik direktörü Serhat Güller, kendilerine yakışmayan bir skor elde ettiklerini belirtti.   Forma şansı bulamayan oyuncuların kendilerini gösterme...

Güller “Rakibi hafife almanın faturasını ödedik”

Yimpaş Yozgatspor’a 2-1 mağlup olarak kupadan elene Boluspor’un teknik direktörü Serhat Güller, kendilerine yakışmayan bir skor elde ettiklerini belirtti.

 

Forma şansı bulamayan oyuncuların kendilerini gösterme çabalarından ve rakibi hafife almaktan kaynaklı hatalar yapıldığını söyleyen Güller, “Belki de rakibi hafife almanın faturasını ödedik. Çok fazla forma şansı bulamadıkları için kendilerini gösterme çabası içine girdiler ve bazen hatalar da yaptılar” dedi.

“Maalesef kaybettik”

İlk olarak böyle bir sonucu beklemediklerini belirten Serhat Güller, “Böyle bir sonucu beklemiyorduk tabi ki. Hedefimiz tur atlamaktı. Bundan önceki demeçlerimde de demiştim. Kupa maçlarında az forma şansı bulan ya da forma şansı bulamayan arkadaşlarımızı değerlendireceğiz diye. Tabi ki geniş bir kadromuz olsa da sakat oyuncularımızın yokluğu önemli. Çünkü ileriki haftalarda onlara ihtiyacımız olacak. Boluspor’a yakışması anlamında mutlaka kazanılması gereken bir karşılaşmaydı. Ama maalesef kaybettik” şeklinde konuştu.

“Rakibi hafife aldık”

Yimpaş Yozgatspor'u hafife aldıklarını ve belki de bu yüzden maçı kaybettiklerini belirten Serhat Güller, oyun içinde yapılan kişisel hatalardan da dert yanarak, “Belki de rakibi hafife almanın faturasını ödedik. İkinci yarı için söylüyorum sahada oynanan oyun bizim istediğimiz ve beklediğimiz bir oyun tarzı değildi. İlk yarıya bakacak olursak hem gol bulan hem de pozisyon yakalayan taraftık. İkinciyi de bulabilirdik. Çünkü bu tip maçlarda bir gol attıysanız ikinciyi de atmanız gerekiyor ki rakibin direncini kırasınız. İlk yarının sonunda İskender'le Engin'in bir anlaşmazlık yaşadığı pozisyon vardı. Eğer onu atsaydık belki de maçı bitirmiş olacaktık. İki kişisel hatadan kaynaklı 2 gol yedik. Moral olarak ta geriye düştük. Oynayan arkadaşlar kendilerini göstermek adına oynadılar. Çünkü dediğim gibi çok fazla forma şansı bulamayan arkadaşlarımızla maça çıktık. Ama baktığımızda oyuncularımızın birçoğu da lig görmüş oyunculardı” ifadelerini kullandı.

“Şahsi oynadılar”

Oyuncularının birçoğunun ilk kez forma şansı bulduğunu ve kendilerini göstermek adına şahsi oynadıklarını belirten Boluspor Teknik Direktörü Serhat Güller konuşmasına şu şekilde devam etti “İlk yarıda zaman, zaman Ali, İskender, Kingsley çok fazla forma şansı bulamadıkları için kendilerini gösterme çabası içine girdiler ve bazen hatalar da yaptılar. Geniş alana oynamamız gereken yerlerde sürekli gol yapmaya çalışmamız sol kanatta Kingsley’in oynamasını biraz engelledi. Ama bunu soyunma odasında konuştuk ve ikinci yarıda Kingsley daha fazla topla buluştu. Bunlar saha içerisinde olan şeyler. Bunun altında art niyet aramaya gerek yok” dedi.

“Herkesten özür dileriz”

Alınan kötü sonuçtan dolayı bütün camiadan özür dilediklerini belirten tecrübeli hoca, “Genel anlamda bakarsak bizim adımıza olumsuz bir maç oldu. Bu maçı almamız gerekliydi ve Boluspor olarak bu maçı almamız gerekirdi. Biraz beceriksizlik, biraz şanssızlık, biraz da dikkatsizlik sonucunda bu sonuç ortaya çıktı. Üzgünüz, hiç beklemediğimiz bir sonuç aldığımız için herkesten de özür diliyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128