Hakan Arslan sorunu çözülüyor

Boluspor ile Şanlıurfaspor arasında yılan hikayesine dönen Hakan Arslan olayına son noktayı başkanlar koydu. Hakan Arslan için TFF’lik olan iki kulüp İstanbul da bir araya geldi. Şanlıurfaspor, Boluspor başkanları ve yöneticileri bir araya gelerek Hakan Arslan konusunu görüştü. Her iki takım yöneticiler uzun süren toplantıda olayı karara bağlarlarken prensipte anlaşmaya vardılar. Alınan bilgiye göre Urfaspor para ödeyecek Boluspor’da ödeme kolaylığı sağlayacak.

 Hakan Arslan sorunu çözülüyor

Haber: Volkan Yılmaz

Hakan Arslan için TFF’lik olan iki kulüp yöneticileri İstanbul'da bir araya gelerek sorunun çözümü için yollar aradı. Her iki takım yöneticiler uzun süren toplantıda olayı karara bağlarlarken prensipte anlaşmaya vardılar. Alınan bilgiye göre Urfaspor para ödeyecek Boluspor’da ödeme kolaylığı sağlayacak. İyi niyet çerçevesinde her iki takım yöneticileri anlaşmayı sağlarlarken önümüzdeki günlerde resmi açıklamayı yapacaklar.

Hakan Arslan Olayı Nasıl Gelişti!

Kırmızı-Beyazlılar’ın takımda tutmak için yoğun çaba sarf ettiği sol bek Hakan Arslan’ın Şanlıurfaspor’la anlaşma sağlaması büyük ses getirmişti. Ancak Boluspor, 25 yaşındaki futbolcunun transferinin etik olmadığını savunarak dava açması ile bir garip transfer hikayesi başlamış oldu. Boluspor’un gerekçesi ise çok konuşulurken, Hakan Arslan’la geçen sezonun başında 2 yıllık sözleşme imzalandı, fakat sözleşmenin ikinci sezon için olan kısmında para konusu yeni sezonun başında konuşulmak üzere açık bırakıldı. Boluspor’un kontratlı oyuncusu olan Hakan’la yaklaşık 2 ay önce bu konu görüşüldü. Hakan, Boluspor’dan 300 bin TL artı geçen yıldan kalan alacağı 125 bin TL’yi istedi. PTT 1. Lig’de çok sayıda takımı peşinden koşturan başarılı oyuncunun bu talebi yönetim tarafından kabul edildi. Belirlenen bu miktar da oyuncunun hesabına yatırıldı.

Yasal süreç başladı

Boluspor Yönetimi’ni çılgına çeviren konu meselenin bundan sonrası. Çünkü 425 bin TL parayı alan Hakan Arslan, Şanlıurfaspor’la anlaştı ve Güneydoğu ekibiyle 1.5 ay kampa kayıldı. Sözleşmesi devam eden futbolcunun parasını ödedikleri halde başka bir takımla idmanlara çıkıyor olmasının etik kurallara sığmadığını savunan Boluspor yönetimi kulüp avukatı Ufuk Güler, konunun hukuki kurallar çerçevesinde takipçisi olacaklarını söyledi. Emsalleri dikkate alındığında futbolcunun bu durumdan zararlı çıkabileceği belirtti.

Hakan Arslan’a 6 Ay , Şanlıurfaspor’a 1 Yıl Transfer Yasağı !

Hakan Arslan, Futbol Federasyonundan 6 ay men cezası aldı. Boluspor ile 2013-14 sezonu sonunda sözleşmesini tek taraflı feshederek Şanlıurfaspor’a giden oyuncu için Boluspor’un Federasyon’a yaptığı itiraz kabul edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2016, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER