HALK OYUNLARINA DOYDUK

Türkiye Okul Halk Oyunları Şampiyonası Bolu’da yapıldı. 17 Temmuz Spor Salonunda yapılan şampiyonaya toplam 34 takım katıldı. Düzenlemesiz dalda 19 okul, düzenlemeli de ise 15 takım katıldı. Şampiyona ile birlikte Bolu Halk oyunlarına doydu. Birbirinden güzel oyunların yarıştığı şampiyonada, Erzurum Yakutiye Lisesi 92 puanla birinci olurken, gençlerde ise İzmir Buca Halk Eğitim Merkezi Türkiye şampiyonu oldular. Şampiyon olan ekiplerin kupaları Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından verildi.

HALK OYUNLARINA DOYDUK

Okul Sporları Halk Oyunları Gençler Türkiye Şampiyonası Bolu 17 Temmuz Spor Salonunda yapıldı. Farklı illerden toplamda 30 okulun, geleneksel düzenlemesiz ve geleneksel düzenlemeli dallarda mücadele ettiği organizasyonda adeta görsel bir şölen yaşandı. Yarışmanın ilk bölümünde düzenlemesiz dalda mücadele eden ekiplerden Erzurum Yakutiye Anadolu Lisesi 92,00 puanla Türkiye Şampiyonluğuna ulaşırken, Diyarbakır Anadolu İmam Hatip Lisesi 2., Denizli Pamukkale Cumhuriyet Anadolu Lisesi 3. Diyarbakır Yenişehir HEM ve ASO da 4. oldular. Dereceye giren ekiplere madalya ve kupaları Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Spor Genel Müdürlüğü Okul Sporları Temsilcisi Züleyha Öcalan, Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Necip Çarıkçı, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Turan Demirbağ Türkiye Halk Oyunları Federasyonu MHK Başkanı Ali Özçelik, Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Güldemir, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Emre Aydemir tarafından takdim edildi. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ödül töreninin ardından yaptığı konuşmada, farklı illerden gelen ekipleri Tabiatın Kalbi Bolu’da ağırlamaktan son derece mutlu olduğunu belirtti. Ülkemizin farklı değerlere sahip bölgelerinden gelen ekiplerin, kendi bölgelerinin ezgilerini ve özelliklerini yansıttıkları gösterilerini büyük bir beğeniyle izlediğini söyleyen Alaaddin Yılmaz, bu organizasyonun Bolu’da yapılmasını sağlayan Gençlik Spor Bakanlığı ile Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerine ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Okul Sporları Halk Oyunları Gençler Türkiye Şampiyonasının ikinci bölümüne, geleneksel düzenlemeli daldaki yarışma ile devam edildi. 13 ekibin sahne aldığı bu bölümde İzmir Buca Halk Eğitim Merkezi mutlu sona ulaşarak Türkiye Şampiyonu oldu. İkinciliği Artvin Anadolu Lisesi elde ederken, üçüncü Kırklareli Anadolu Lisesi dördüncü ise Artvin Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi oldu. Yarışmaların ardından düzenlenen ödül töreninde, dereceye giren okullara madalya ve kupaları, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, Eskişehir Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Spor Genel Müdürlüğü Okul Sporları Temsilcisi Züleyha Öcalan, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Bolu Temsilcisi Yasemin Aytar ile Türkiye Halk Oyunları Federasyonu İl Hakem Kurulu Başkanı Meltem Elhan tarafından verildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2015, 20:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128