HAVALI TABANCADA İLK ŞAMPİYONLUK

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu 2015 faaliyet programı içerisinde yer alan ‘’HAVALI-ATEŞLİ SİLAHLAR ULUSAL EGEMENLİK KUPASI" müsabakaları 21-26 Nisan 2015 tarihleri arasında Mersin Erdemli’de yapıldı.

 HAVALI TABANCADA İLK ŞAMPİYONLUK

Müsabaka sonuçlarına göre 2015 yılı Uluslararası Yarışmalara iştirak edecek olan Milli Takım Aday Kadrosunun da belirleneceği yarışmada, genç bayanlar kategorisinde ilimizi temsil eden sporcularımız 10m havalı tabancada takım halinde Türkiye Şampiyonu oldular. 30 ilden 751 sporcu ile rekor katılımın olduğu yarışma büyük çekişmeye sahne oldu. Havalı tabanca branşında tüm kategorilerde 303 sporcu mücadele etti. Genç bayanlar ve büyük erkekler kategorilerinde hem bireysel hem de takım olarak ilimizi temsil eden sporcularımız, Bolu adına bu branşta bir ilke imza attılar. Genç bayan takımımız, bu branşta birçok milli sporcusu bulunan İzmir, Ankara, Mersin, Samsun, Kahramanmaraş gibi büyük şehirlerin çok güçlü takımlarını geride bırakarak 7 takım arasında Şampiyonluğa ulaştı. Genç bayan takımımızda yer alan sporcularımız Aslı ÖVER, Seher TOKMAK ve Esra YAMAN topladıkları toplam 1061 puanla Şampiyon oldu. Ayrıca; bireysel sonuçlarda sporcularımız Aslı Över 2. ve Seher Tokmak 3. olarak kürsüye çıktılar. Takımımızın diğer sporcusu Esra YAMAN da 12. olarak yarışmayı tamamladı. Büyük erkekler kategorisinde ilimizi temsil eden takımımız ise 7 takım arasından Mersin takımını geçerek 6. oldu.

2013 Mart ayında Karaçayır Spor Kompleksi içerisinde bulunan Havalı Tabanca Poligonu’nda çalışmalarına başlayan antrenör ve sporcularımızın 2 yıl gibi kısa bir sürede böyle bir başarıyı elde etmeleri, ilerideki daha büyük başarıların sinyalini verdi. Bu başarıda emeği geçen antrenörlerimizi, sporcularımızı ve ailelerini tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2015, 20:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128