Havuzun suyu kirlenmemeli

Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde olan yüzme havuzunda ilginç gelişmeler yaşanıyor. Muhabirlerimizin havuza giderek bilgi almak istedikleri baş antrenör ve tesis amir yardımcısının, izin almamız gerekiyor, izin alıp sizi arayacağız, demesinden bir gün sonra gidildiğinde “fotoğraf ve bilgi verilmeyerek” muhabirimiz gönderilmek isteniyor.

 Havuzun suyu kirlenmemeli

Ulaştığımız bilgileri siz okurlarımızla paylaşıyoruz. İddialar şu şekilde;  Futbol Antrenöründen sertifika alarak havuzun “baş antrenörü” yapılıyor.  İddiaya göre, hizmet alımıyla alınan eleman tesis amir yardımcısı olduğu ve imza yetkisi verilmiş. Tesisteki bütün kararlarda imzasının olduğu dile getiriliyor. Spor kulüplerine saat vermekte sıkıntı yaratıyorlar. Tesis amiri, amir yardımcısı ve baş antrenör bu kararı alıyor ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bildiriyor onlarda söylenen saatlerde sadece 1 günde 1 saat kulvar kiralamaya izin veriyor. Sporcular mağdur oluyor. Parası olmayan sporculardan bile o havuzun sporcusu olmadığı için, farklı kulüpte yüzdüğü için kulvar parası isteniyor. Bu nedenden dolayı sporu bırakmak zorunda kalan sporcular olmuştur. (Maddi imkânsızlık yüzünden bir kolaylık sağlanmadığı için) kulüpler yeterli düzeyde havuzdan faydalanamıyor. Havuzda boş kulvar olmasına rağmen yinede kulvar verilmiyor. Kulüplere kulvar konusunda sıkıntı çıkararak, kendilerine sporcu çekmeyi amaçlıyorlar.

Alt Yapı sporcu gruplarına, performans gruplarına, yeni eğitime gelenlere, erkek eğitimlerine havuzda bulunan Hizmet Alımı olarak görev yapan 2 Cankurtaran girerek, tüm eğitimleri görevleri olmamasına rağmen bu cankurtaranlar tarafından veriyor.

Yaklaşık 400 civarında her yaştan ve engelli olarak da yüzme eğitimi alan amatör sporculara bu eğitim kadrosuyla mı verilmektedir?

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2013, 19:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER