Hemsball kursları başlıyor

Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre Hemsball için kayıtlar başladı.

 Hemsball kursları başlıyor

Hemsball branşını öğrenmek isteyen sporseverlerin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’ne başvurmaları gerekiyor. Kursla ilgili iletişim 0 (374) 215 13 57 / 505-551 nolu telefondan alınabilecek.

Hemsball nedir?

Hemsball, her yaştan insanın oynayabileceği zevkli ve eğlenceli yeni bir spor dalıdır. Kapalı ve açık alanlarda rahatlıkla oynanabilir. Hemsball oynarken, topu tutabilmek ve servis atabilmek için mükemmel el-göz-ayak koordinasyonuna, yüksek odaklanma ve konsantrasyona, sahip olmak gerekir. Yeni Sporun ismi aşağıda belirtildiği gibi oyun esnasında ortaya konan performansın baş harflerinin birleşmesi sonucunda doğdu.

H=Hand (el),

E=Energy  (enerji),

M=Move  (hareket, hamle),

S=Stability (denge,istikrar),

BALL   = (top)

Oyunun amacı nedir?

Oyunun amacı, Hemsball topunu yerde bulunan Hemsball hedef tahtası üzerindeki Hemsball çemberinin içine, çembere çarptırtmadan göndererek rakip oyuncu ve ‘’oyuncuların’’ alanına yere değmesini sağlamak ve rakip oyuncu ‘’oyuncuların’’ aynı amaca ulaşmasını önlemektir. Oyun ve ‘’oyuncuların’’ rakip alana gönderirken topu ayak bastıkları tablalar dahil her türlü tutma hakları vardır. Top oyuna kura atışı yapılarak başlanır kurayı kaybeden oyuncu servis atışını yapar. Servisi atan oyuncu topu çemberin içine atarak rakip alana gönderir. Sayı sistemi, topun çember içine değmesi, dışarı gitmesi veya bir oyuncunun hata yapmasına kadar devam eder.Sayı kazanan oyuncu servis atma hakkı kazanır.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2014, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128