Hendekli karateciler “ev” sahibi olacak!

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Malezya'da süren Dünya Ümitler, Gençler ve 21 Yaş altı Karate Şampiyonası'nda birinci olacak Hendekli sporculara ev alma sözü verdi.   Kendisi de eski bir sporcu olan spor...

Hendekli karateciler “ev” sahibi olacak!

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Malezya'da süren Dünya Ümitler, Gençler ve 21 Yaş altı Karate Şampiyonası'nda birinci olacak Hendekli sporculara ev alma sözü verdi.

 

Kendisi de eski bir sporcu olan spor akademisi mezunu İnci, daha önce de bu şekilde Hendekli şampiyonlara belediye olarak ev ve otomobil hediye ettiklerini hatırlatarak, ''Buradaki başarı ölçümüz, sporcularımızın ay yıldızlı bayrağımızı dünyanın zirvesine çekmeleri ve İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletmeleridir. Bu anlamlı başarı için birincileri ödüllendiriyoruz'' dedi.

Şampiyonada mücadele eden Hendekli sporculardan, genç bayanlar 48 kiloda Neslihan Çalışkan ve 53 kiloda Büşra Tosun ile artı 59 kiloda Nurcan Çiçek, şampiyon oldukları takdirde ev sahibi olacaklar.

Ayrıca, erkek takım katada mücadele eden Enes Sefa da takımının şampiyon olması durumunda 10 bin TL'lik para ödülüne hak kazanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128