Hentbolda ikinci 100.Yıl İ.Ö.O

İlköğretim okullar arası Hentbol Yıldız kızlar İl Birinciliği müsabakalarının son gününde güçlü rakibi ile başabaş bir maç çıkarmaya çalışan 100. Yıl İ.Ö.O takımı rakibi Kültür...

Hentbolda ikinci 100.Yıl İ.Ö.O

İlköğretim okullar arası Hentbol Yıldız kızlar İl Birinciliği müsabakalarının son gününde güçlü rakibi ile başabaş bir maç çıkarmaya çalışan 100. Yıl İ.Ö.O takımı rakibi Kültür İlköğretim okuluna 19- 6 yenildi.

 

Turnuva boyunca Köroğlu İlköğretim okul takımını 7-2 yenen 100. Yıl İ.Ö.O takımı ikinci karşılaşmasında Dodurga Abdi Sin İ.Ö.O Takımı 3-2 yenerken son karşılaşması final maçı olarak oynandı. Üçüncü karşılaşmasında Kültür İ.Ö.O takımı ile bir araya gelerek mücadele ederken mücadelenin sonunda rakibine yenilince İl İkincisi oldu.

Dün iki takımın mücadelesi grup maçı olmasına rağmen, iki takımında galibiyetleri olması neticesinde final maçı olarak oynandı. 100. Yıl İlköğretim Okulu önceki gün tamamlanan küçük kızlar ve erkekler mücadelesinde İki tane il ikinciliği kupası kazanmıştı. Bu kez de İl Birinciliği için sahaya çıkan Yıldız Kız hentbol takımı ile Kültür İlköğretim okul takımı karşısında maçın ilk başlarında başabaş bir mücadele gerçekleştirdi. Rakip sahada gol pozisyonlarında hata yaptıkça top kaybına uğradı. 100. Yıl İ..Ö.O takımı forvet oyuncuları kaleye vuruşlarında topu yere yakın kısım yerine kale direkleri üstüne doğru atınca çok gol kaçırdı. Rakip takıma top kaptırınca gol farkı arası açıldı. Maçın ilk devresini 9-2 mağlubiyet ile 100. Yıl İ.Ö.O takımı kapattı. Karşılaşmanın ikinci devresinde yaptıkları hatalar neticesinde kendi kalelerinde gol görmeye başladılar. Rakip oyuncuların forvet oyuncularına engel olamayınca maçı 19-6 yenilerek tamamladılar. Turnuva boyunca iki galibiyet ve bir yenilgi alana 100. Yıl İ.Ö.O takımı Bolu İl ikincisi olurken okullarına küçük kızlar, küçük erkek takımından sonra üçüncü kez okullarına ikincilik kupası kazandılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128