Herkese Var Bize Yok!

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 2012 yılında yapımına başlanacak 5 stadyumun için protokol imzaladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı girişimleriyle TOKİ tarafından...

Herkese Var Bize Yok!

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 2012 yılında yapımına başlanacak 5 stadyumun için protokol imzaladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı girişimleriyle TOKİ tarafından Diyarbakır, Sakarya, Samsun, Adana ve Kocaeli illerine yapılacak yeni stadyumların protokolleri imzalandı.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından imzalanan 5 protokol sonrası bakanlar basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İlk olarak söz alan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, tecrübesine dayanarak bugün yapılan protokolün başlığını söyleyerek, "Cumhuriyet Türkiye'si bir takvim yılında 18 stadyumun yapımına başlayabilecek ekonomik kuvvet ve istikrara kavuşmuştur. Bunun ötesinde bir cümle olmaz. Nazarlardan saklasın denilecek, parmak ısırtacak başarının imzaları atıldı." dedi.

Türkiye'de 2011 - 2012 yıllarında toplam 18 stadyumun protokolünün imzalanacağını ifade eden Kılıç, bu dönemde bu stadyumların ihalelerinin yapılacağını temel atma ve kazı çalışmalarına başlanacağını vurguladı.

Kılıç, dünyanın herhangi bir ülkesinde aynı takvim yılı içerisinde böyle bir çalışmanın başlatılacağını zannetmediğini ve ön görmediğini vurguladı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise, Türkiye'nin gerek insana gerekse fiziki alanda yaptığı yatırımlarda önemli mesafeler aldığını söyledi.

Yapımına başlanacak statların protokol imzalarının aynı zamanda kentsel dönüşümün de bir parçası olduğunu da belirten Şimşek, "Bugün çok önemli adımlar atıldı. Bu projelerde maliyeden doğrudan kaynak kullanılmayacak. Sadece arsa temini için yardımcı oluyoruz. Mevcut yerlerin ekonomik anlamda daha iyi değerlendirilmesini sağlıyoruz. Bir anlamda bu statlar sadece yeni spor tesisleri yapılmasını değil kentsel dönüşümün hızlanması anlamına geliyor." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128