IAAF Çocuk Atletizmi Projesi başladı

Gerede Belediyesi’nin katkılarıyla, Gençlik hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen “IAAF Çocuk Atletizmi Projesi” yoğun bir katılımla başladı.

IAAF Çocuk Atletizmi Projesi başladı

Haber: BMA

Projeye katılan öğrenciler “IAAF Çocuk Atletizmi Projesi” ile tanışmanın ve eğlenceli atletizm oyunlarını oynama mutluluğunu doyasıya yaşıyorlar. Gerede Kapalı Spor salonunda haftanın 3 günü yapılan ve 15 Eylül tarihine kadar devam edecek proje sayesinde, 5-15 yaş grubundaki kursiyerlere eğlenceli atletizm eğitimi yaptırılarak, yetenekli çocukların tespit edilip spora devam etmelerini sağlamak ve geleceğin şampiyonlarının çıkarılması hedefleniyor.

Proje ile ilgili olarak Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı açıklamada,” Bu proje çocuklarımıza öncelikle sağlıklı bireyler olabilmesine katkı sağlamak ve varsa yetenekli olduğunu bildiğimiz çocuklarımızın yarınların şampiyonu olabilmesine yönelik hazırlanmış çok özel ve çok güzel bir projedir. Yaptırılan bu etkinlikle yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan korunabilmesi ve şampiyonların çıkabilmesine katkı sağlanmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER