İbrahim Damar Muay Thaı Spor Dalı İl Temsilciliğine Atandı

Mavi Dalgalar Spor Kulübü başkan yardımcısı ve antrenör İbrahim Damar Türkiye Muay Thai Federasyonu temsilciliğine atandı.   Daha önce Bolu' da ciddi anlamda çalışmalarının yapılmadığı bir spor dalı...

İbrahim Damar Muay Thaı Spor Dalı İl Temsilciliğine Atandı

Mavi Dalgalar Spor Kulübü başkan yardımcısı ve antrenör İbrahim Damar Türkiye Muay Thai Federasyonu temsilciliğine atandı.

 

Daha önce Bolu' da ciddi anlamda çalışmalarının yapılmadığı bir spor dalı olan Muay Thai (Thai Boks), Tayland kökenli bir dövüş sporudur. İçeriğinde yumruk, diz, dirsek ve tekme tekniklerinin bulunduğu, çok eski ve köklü bir tarihe sahip olan bir savaş sanatı Muay Thai. Bu branş ülkemizde Türkiye Muay Thai Federasyonu altında faaliyet gösteriyor. Federasyon Bolu temsilciliğine, uzak doğu sporlarında Bolu' da faaliyet gösteren İbrahim Damar'ın uygun görülüp atanmasıyla artık ilimizde bu spor dalının tanınması, sevilmesi ve gelişmesi için faaliyetler yapılacak.

İlimizin ilk ve tek Özel Uzak Doğu Sporları Kulübü olan Mavi Dalgalar Spor Kulübü bünyesine Muay Thai branşının alınmasıyla ve branşın kurs kayıtlarının başlamasıyla Muay Thai'in Bolu'daki temelleri atılmış oldu. Kurs bünyesinde yetişen sporcuların belirlenen aralıklarda kuşak sınavları yapılacak. Hazır duruma gelen sporcular Muay Thai yarışmalarına katılacak. İlimizde de müsabaka faaliyetlerini yürütecek hakem ihtiyacını karşılamak amacıyla hakem yetiştirilecek. Sporcuların gelişimleri açısından diğer kulüplerle kamplar, yarışmalar düzenlenecek.

Bolu'da bir spor kulübü bünyesinde ilk defa başlatılacak olan Muay Thai (Thai Boks) branşına ilgi duyanların Bolu Pazartesi Pazarında bulunan kulüp merkezine gelip kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128