İbrasız Seçimde Ayhan Uygur Başkan

Bolu Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği olağan kongresi dün dernek binasında gerçekleşti. Gerçekleşen olağanüstü kongrede 79 dernek üyesinin bulunduğu dernek kongresinde yapılan seçimle...

İbrasız Seçimde Ayhan Uygur Başkan

Bolu Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği olağan kongresi dün dernek binasında gerçekleşti. Gerçekleşen olağanüstü kongrede 79 dernek üyesinin bulunduğu dernek kongresinde yapılan seçimle 49 oy alan Ayhan Uygur Dernek Başkanı seçildi. Yaklaşık olarak 4,5 yıldır Başkanlık görevini sürdüren Dursun Tabak Başkanlığa adaylığını koymayınca blok liste ile seçime gidildi.

 

Dernek binasında gerçekleşen kongrede Dernek Yönetim Başkanı Dursun Tabak’ın açılış konuşması ile başladı. Kongre ilanı için gazetede yayınlanan gündem maddesi ilk olarak oylamaya sunuldu. Yapılan oylama ile oybirliği neticesinde gündem maddesi kabul edildi. Ardından Kongreyi yönetecek olan Divan Başkanlığı seçimi yapıldı. Kongrenin Divan Başkanlığını Ayhan Şentürk, Yardımcılığını Sinan Kılıç, Katip Üyeliğini Murat Pehlivan ve Şamil Özdemir yaptılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının akabinde diğer gündem maddelerine geçildi. Mali bütçe ve faaliyet raporları okunurken Derneğin Başkan Dursun Tabak’a 1.927. 12 TL borçlu olduğu belirtildi. Okunan Denetleme raporunda ise Dursun Tabak’a olan borçların 1.403.97 TL olduğu belirtilince Dernek Üyeleri aradaki farkın açıklanmasını istediler. Aradaki fark hakkında Dernek Başkanı Dursun Tabak açıklamasını yaptı. Dernek üyesi İsmail Karaca okunan raporların ardından konuşma yaparak yönetim kuruluna sitemde bulundu. Karaca yapmış olduğu konuşmada “ Denetleme kurulu üyelerinin kongrede olması gerekiyordu. Bulunmayan arkadaşımın raporunu ne kadar oylarım tartışma durumudur” Dedi.

Faaliyet ve Denetleme Kurulu İbra Olmadı

Gündem maddesi gereği Yönetim Kurulu raporu ve Denetleme Kurulu raporları Divan Başkanı Şentürk tarafından oylamaya sunuldu. Oylama neticesinde Faaliyet raporu ve Denetleme raporu oylamasında 4 kişi ibra ederken 46 üye ise onaylamadı. Diğer bir madde Tahmini Bütçe ise yapılan oylamada oybirliği ile kabul edildi. Ayrıca maç primlerinden % 5 ile % 10 arasında kesinti yapılması ile ilgili madde genel kurula sunularak oybirliği ile kabul edildi.

Ceza Almışız Haberimiz Yok

Sonrasında Divan Başkanlığına Yönetim Kurulu listeleri önergesi blok liste halinde üyelere sunuldu. Blok liste ile seçime gidilmesi oybirliği ile kabul edildi. Blok liste hakkında açıklamada bulunmak isteyen Üye İsmail Karaca, ikinci sitemini de burada yaptı. Karaca konuşmasında, Genel Merkez tarafından uyarı geldiğini yaptıkları liste ile seçime girilmesi gerektiğini, listede olacak kişilerin kınama cezası aldığının belirtilmesi üzerine listenin değiştirildiğini söyledi. Karaca” Hiçbir savunmamız olmadan kınama cezası almışız. Bu sayı 15 kişidir, nedenini bilmiyoruz. Genel Merkez seçime gitmeden yani 23.11.2011 de kınama ile ilgili olarak tebligatı göndermiş. Ama biz bunu dün akşama kadar bilmiyorduk. 1 Yıl seçme ve seçilme hakkımız olmadığı için yeni bir blok liste ile seçime giriyoruz. 10 kişilik yönetim kurulu listesi hazırladık. Parazitlerden nasıl ayrılması gerekiyorsa biz bunları yapacağız ve kısır çekişme olmayacak. Derneğimizde daha çok sosyal aktifler olacak dedi. Bu açıklama üzerine Dernek Başkanı Dursun Tabak kendilerine böyle bir yazının gelmediğini belirtti. Bizim yukarıya yazdığımız yazı da yok dedi.

Gündemin son maddesi olarak seçime gidildi Blok Liste halinde sunulan liste ile seçim yapıldı. 51 üye seçime katılırken, iki oy boş 29 oy kabul oyu çıkınca, yeni Başkan Ayhan Uygur oldu. Yapılan Kongrede oy bile kullanmayan mazereti nedeniyle Samsun ilinde olduğu için kongreye katılmadığı ifade edildi.

Yönetim Kurulu asil; Başkan Ayhan Uygur Yönetim Kurulu Üye Asil Muzaffer Akdoğan, Sinan Kılıç, Basri Türk, Ramazan Musluk,

Yönetim Kurulu Yedek; Halil İbrahim Zor, Erkan Güçbilmez, Hayrettin Karaman, Şamil Özdemir, Arif Ergün,

Denetleme Kurulu Asil; Tahsin Onsekiz, Murat Pehlivan, Çetin Kahraman.

Denetleme Kurulu Yedek; Hakan Erkan, İsmail Doğan, Mustafa Eymür oldu.

Üst Kurul Delegeleri; Asil Ayhan Şentürk, İsmail Karaca, Elvan Kuzeytepe, Hasan Karakurt,

Delegeler; Yedek Basri Türk, Ramazan Musluk, Erkan Güçbilmez, Muzaffer Akdoğan 3 yıllığına seçilerek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128