İBUDAK kış tırmanışlarına katıldı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Dağcılık ve Kaya Tırmanışı Topluluğu (İBUDAK) Şubat ayı boyunca farklı etkinliklerde bulundu.   Topluluk öğrencileri, 10–12 Şubat 2012 tarihleri arasında Uludağ Üniversitesi...

İBUDAK kış tırmanışlarına katıldı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Dağcılık ve Kaya Tırmanışı Topluluğu (İBUDAK) Şubat ayı boyunca farklı etkinliklerde bulundu.

 

Topluluk öğrencileri, 10–12 Şubat 2012 tarihleri arasında Uludağ Üniversitesi tarafından 7.si düzenlenen Ata’ya Saygı Uludağ Kış Tırmanışı’na katıldı. Farklı bölge ve üniversitelerden yaklaşık 100 katılımcının olduğu faaliyette ilk gün oteller bölgesinden yaklaşık iki saatlik bir yürüyüşle Wolfram bölgesine gelen ekip geceyi burada çadırlarda geçirdikten sonra ertesi gün yaklaşık sekiz saatlik bir tırmanışla zirveye ulaştı.

İBUDAK öğrencileri, 15–20 Şubat 2012 tarihleri arasında ise Hacettepe Üniversitesi Dağcılık ve Kış Sporları Topluluğu üyeleri ile beraber Süphan Dağı kış tırmanışına katıldı. Ekip, tüm yurtta etkili olan yağışlı hava sebebi ile dağda oluşan çığ riskini dikkate alarak 3000 metre yükseklikte tırmanışlarını sonlandırdı.

Aynı tarihler arasında topluluk üyelerinden oluşan bir ekip ise Türkiye Dağcılık Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Erzurum il sınırları içerisinde yapılan Kış Gelişim eğitimine katıldı. Bir hafta süren kampta çadırda konaklayan katılımcılar, temel kazma krampon tekniklerini içeren teorik ve pratik eğitimlere katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128