İkinci Devre “Centilmen Lig” Başlıyor!

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF), 2011-2012 sezonun ikinci yarısından itibaren güzel oyunu ve sportmenliği ödüllendirmeyi amaçlayan “Centilmen Lig”i tüm profesyonel liglerde uygulamaya koydu.   TFF'den...

İkinci Devre “Centilmen Lig” Başlıyor!

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF), 2011-2012 sezonun ikinci yarısından itibaren güzel oyunu ve sportmenliği ödüllendirmeyi amaçlayan “Centilmen Lig”i tüm profesyonel liglerde uygulamaya koydu.

 

TFF'den yapılan açıklamaya göre, Centilmen Lig'de her profesyonel lig için ayrı oluşturulacak puan cetveline, kulüplerin ikinci yarının ilk haftasından itibaren aldıkları cezalar işlenecek.

Süper Centilmen Lig'de, Spor Toto Süper Lig'in 18 ve 34. hafta müsabakaları ile Play-off grubu maçları birlikte hesaplanacak. Bu periyotta, her kulübün toplam ceza puanı, oynadığı maç sayısına bölünecek. Elde edilecek ortalamanın sıralanması sonrasında, en az ceza puanına sahip olan kulüp, 2011-2012 sezonu Süper Centilmen Lig Şampiyonu olacak. Süper Centilmen Lig Şampiyonu, buna ilişkin bayrağı bir sezon boyunca stadyumunda takma hakkını elde edecek. Süper Centilmen Lig Şampiyonu 4 milyon, ikincisi 2 milyon, üçüncüsü de 1 milyon liralık para ödülünün sahibi olacak.

Bank Asya'da Ödül 1 Milyon Lira

Bank Asya İ.Lig'de, ligin 17-34. hafta müsabakaları ile Bank Asya i.Lig Play-off maçları hesaplanacak. Bu periyotta, her kulübün puanı, oynadığı maç sayısına bölünecek. Elde edilecek ortalamanın sıralanması sonrasında, en az ceza puanına sahip olan kulüp, 2011-2012 sezonu Bank Asya 1. Lig Centilmen lig şampiyonu olacak. Centilmen Lig'de Bank Asya l.Lig Şampiyonu olan kulüp 1 milyon liralık para ödülünü kazanacak.

Spor Toto 2.Lig'de de ligin 16-34. hafta müsabakaları ile Spor Toto 2.Lig Play-off maçları hesaplanacak. Bu periyotta, her kulübün puanı, oynadığı maç sayısına bölünecek. Elde edilecek ortalamanın sıralanması sonrasında, en az ceza puanına sahip olan kulüp 2011-2012 sezonu Spor Toto 2. Lig Centilmen Lig Şampiyonu olacak. Centilmen Lig'de Spor Toto 2. Lig Şampiyonu olan kulüp 500 bin liralık para ödülünü kazanacak.

Spor Toto 3.Lig'de de ligin 20-38. hafta müsabakaları ile Spor Toto 3. Lig Play-off maçları hesaplanacak. Bu periyotta, her kulübün puanı, oynadığı maç sayısına bölünecek. Elde edilecek ortalamanın sıralanması sonrasında, en az ceza puanına sahip olan kulüp, 2011-2012 sezonu Spor Toto 3.Lig Şampiyonu olacak.

Centilmen Lig'de Spor Toto 3. Lig Şampiyonu olan kulüp 250 bin liralık para ödülünü kazanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128