banner120

İlk kez karate hakemimiz oldu

Antalya/Kemer’de geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen seminerde bir hakemimiz Milli hakemliğe terfiye, bir hakemimiz de bölge vizesine hak kazandı.   Antalya/Kemer'de 19-20-21 Aralık 2012 tarihinde düzenlenen Hakem...

İlk kez karate hakemimiz oldu

Antalya/Kemer’de geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen seminerde bir hakemimiz Milli hakemliğe terfiye, bir hakemimiz de bölge vizesine hak kazandı.

 

Antalya/Kemer'de 19-20-21 Aralık 2012 tarihinde düzenlenen Hakem Vize Semineri ve Seviye Tespit Sınavında Türkiye Karate Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından yapılan teorik ve pratik sınavda başarılı olan İbrahim Damar Milli (Ulusal) Hakemlik derecesine terfi etti. Bolu bölge hakemimiz Emrah Sarıcaer ise 2013 yılı bölge vizesine hak kazandı. Ayrıca ilimiz Karate antrenörü İbrahim Damar hakemlik seminerinin hemen ardından düzenlenen Antrenör Vize Seminerine katılarak yıllık vizesini aldı. Antrenör seminerinde antrenörümüz federasyon Eğitim Kurulundan tecrübeli hocaların nezaretinde gerçekleşen antrenmanlara, güncelleme ve bilgilerin tazelenmesi amaçlı teorik çalışmalara katıldı. Bolu'nun ilk Milli Hakemi olan İbrahim Damar yaptığı açıklamada “Yeni yılda Bolu'da yapacağımız karate organizasyonlarında görev almak üzere Aday Hakemlik Kursu’na katılacak olan 5 hakem adayının hazırlık çalışmasını Emrah Sarıcaer'in yürüttüğünü, adayların düzenlenecek olan kursta başarılı olmaları halinde ilimizin yeni hakemler kazanacağını böylelikle Karate sporunun Bolu'da daha da gelişeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124