İlkadım Şampiyonluğa aday

Türkiye Basketbol Federasyonu 2012 faaliyet programında yer alan Basketbol Yıldız Kızlar Bölge Şampiyonası ilimizde devam ediyor.   Bölge Şampiyonasına, Samsun İlkadım Belediye spor kulübü, Eskişehir Gençlik...

İlkadım Şampiyonluğa aday

Türkiye Basketbol Federasyonu 2012 faaliyet programında yer alan Basketbol Yıldız Kızlar Bölge Şampiyonası ilimizde devam ediyor.

 

Bölge Şampiyonasına, Samsun İlkadım Belediye spor kulübü, Eskişehir Gençlik spor kulübü, Kastamonu Polisgücü, Zonguldak Kdz E. Yıldırım Koleji Sp. Kulübü, Karabük Gençlik spor Kulüp takımları katılıyor.  

Turnuvaya 5 ilden spor kulüp takımları katılırken ilk günkü karşılaşmalarda Samsun İlkadım Spor kulübü ile Karabük Gençlik Spor kulübü bir araya geldi. İkinci karşılaşmada ise Eskişehir Gençlik Spor Kulübü ile Kastamonu Polisgücü karşılaşması ile son buldu.

 Dün oynana karşılaşmalarda ise ilk maçta iki denk kulüp birbirlerini yenmeye çalıştı. İlk mücadelede Zonguldak Kdz Ereğli E. Yıldırım Kolej Spor Kulübü ile Samsun İlkadım Spor Kulübü karşılaştı. Heyecanlı ve stresli geçen mücadelendin galibiyeti Samsun İlk adım oldu. Karşılaşmada her iki denk takım pota altı mücadelesinde takımı adına sayı kazanmaya çalıştı. Sahada ki periyot mücadelesinin ilkinde İlkadım spor 17-16 galip tamamladı. İkinci periyotta Samsunlu oyuncular üstün bir performans sergilemeye başladılar. Ama ikinci periyotta yine başabaş bir çekişme sahaya yansıdı. İki takım karşılıklı attıkları sayılarla arada ki fark fazla olmadı. İkinci periyotu da Samsun İlkadım 25- 23 skorla ilk devreyi galip tamamlandı. Karşılaşmanın ikinci devresinde yine iki denk takım pota altı mücadelesinde etkin olmaya çalışarak sayı kazanmaya çalıştılar. İlk adımla Kdz Ereğli Yıldırım kolejli sporcular 1o sayı kazanırken, İlkadım spor potaya attıkları toplar çemberden geçince 12 sayı kazandılar. İkinci devrenin ilk periyotunu 37- 33 galip tamamladı. İkinci devrenin dördüncü periyotun başında başabaş bir mücadele ile oyun devam etti. Son dakikalar içersinde rakip sahada kaptıkları her topu çemberden geçiren İlkadım spor kulübü maçın sonunda 57-47 lik skor ile sahadan ikinci galibiyeti ile ayrılmış oldu. Bugün üçüncü maçına çıkacak olan İlkadım Belediye spor kulübü Kastamonu Polisgücü spor ile bugün 17 Temmuz spor salonunda bir araya gelecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128