İnce boş koltuklara konuştu

Yaptığı konuşmalarla internette tıklanma rekorları kıran CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce Bolu’da aradığını bulamadı. Konuşma yapacağı salonda yer yer boşluklar olduğunu gören İnce; “Gerekirse AKP'lileri çağırın....

İnce boş koltuklara konuştu

Yaptığı konuşmalarla internette tıklanma rekorları kıran CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce Bolu’da aradığını bulamadı. Konuşma yapacağı salonda yer yer boşluklar olduğunu gören İnce; “Gerekirse AKP'lileri çağırın. Hem onları göreyim ve kızayım” şeklinde konuştu.

 

CHP Bolu il kongresine katılmak için kültür sitesine gelen CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce salonun boş olması üzerine parti yöneticilerine sitem etti. İnce

Dün Sivas-Giresun arasındaydım. Şebinkarahisar'daydım. Gece yola çıktım Bolu'ya yetişeceğim diye. Şimdi buraya geldik ama salon dışarıda. Kusura bakmayın, niye boş salona konuşacağım? Gerekirse AKP'lileri çağırın. Hem onları göreyim ve kızayım. Hem de bir giydireyim onlara. Kulisi sonra yaparsınız” dedi. Partililerin salona girmesinin ardından konuşmaya başlayan İnce İstanbul'a yapılacak olan üçüncü köprü için kararı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın vereceğine dikkat çekerek; “Mantığa bakın mantığa. Üçüncü köprünün nereden geçeceğine Sayın Başbakan karar verecekmiş. Sen mimar mısın? Mühendis misin? Jeofizikçi misin? Jeomorfolog musun? Nesin sen? Harita mühendisi misin? Peki, üçüncü köprünün nereden geçeceğine karar veriyor. Helikoptere biniyor ve 'şuradan geçer' diyor. Kanuni Sultan Süleyman. Bunu geçtik. Sigara içip içmeyeceğimize o karar veriyor. Kaç çocuk yapacağımıza o karar veriyor. Cumhurbaşkanı'nın görev süresinin ne kadar olacağına o karar veriyor. Meclis başkanına o karar veriyor. Vali'nin kim olacağına o karar veriyor. Bakanın kim olacağına o karar veriyor. Şebinkarahisar'dan seslendim bir de Bolu'dan sesleneyim. Çocuklarını işadamları bursla Amerika'da okutuyor. Oğlan da gemi alıyor. Sen bizim çocuklara da ver gemiyle burs, üç değil beş çocuk yapalım” diye konuştu.

 

“Zam yerine Güncelleme var”

 

Başbakan Erdoğan'ın Beşir Esad'a son günlerde 'Esed' diye hitap etmesini eleştiren ve TRT'nin yanlı yayınlar yaptığını vurgulayan İnce; “Mesela zam yok artık. Güncelleme var. Yine Beşir Esad yok. Esed var. Neden Esed biliyor musunuz? Çünkü 'dostum Esad' diyordu. Schengen değil Şamgen diyordu. Ortak bakanlar kurulu yapıyordu. Bir anda dostu, düşmanı oldu. Suriye'de muhalifler insan öldürüyormuş. Müdahale edilmeliymiş. Suriye'ye müdahale etmeliymişiz. Irak'ta bir buçuk milyon Müslüman ölmedi mi? Gıkını çıkarabildi mi bu? Bunlar Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük taşeron hükümetidir. Türkiye'de böylesi hiç gelmedi. Böyle bir yönetici 1071 Malazgirt Zaferi'nden beri Anadolu toprakları böylesini görmedi” şeklinde konuştu.

“İnsan nereden geldiğini unutmamalı”

 

Kendisinin çobanlıktan milletvekilliğine yükseldiğini ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da nereden geldiğini unutmaması gerektiğini söyleyen İnce, “Sen bir kayıkçının oğlusun. Bu ülkeye başbakan oldun. Cumhuriyet Halk Partisi sayesinde, İsmet Paşa sayesinde, demokrasi sayesinde oldun. Sandıkta oldun bak. Tornacının oğlu Cumhurbaşkanı oldu. Küçümsemek için söylemiyorum. Sabah akşam küfür. Bakın İsmet Paşa'nın çocukları mal, mülk için birbirine düşmedi. Bosna parası, fitre parası, zekat parası Erbakan'ın çocukları birbirine düştü. Biz terbiyemizden konuşmuyoruz. Bizim devlet anlayışımız bu. Açtırma ağzımı, söyleyecek çok sözümüz var” diye konuştu.

“Birinin apoleti var. Birinin apoleti yok”

Muharrem İnce, 28 Şubat sürecine de değindi. İnce, “28 Şubat'ta Andıçlarla gazeteciler kovulmuş. Doğru. Kim ne hata yaptıysa cezasını çeker. Gider hesabını verir. Sen geç 28 Şubat'ı ey Recep Tayyip Erdoğan. Senin döneminde Cüneyt Ülsever, Nuray Mert, Bekir Coşkun, Rahmi Turan, Ece Temelkuran, Sabahattin Özkibar ve Necati Doğru işten atılan gazeteciler değil mi? Sen bana 28 Şubat'ı gösteriyorsun. Ben sana senin dönemini gösteriyorum. Kenan Paşa,  Recep Paşa. Birinin apoleti var. Birinin apoleti yok.” Biçiminde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128