İnceayan “Hedefleri olan bir Boluspor için aday oldum”

Boluspor kulübü eski başkanlarından Mehmet İnceayan, Termal Otel’de düzenlediği basın toplantısında 31 Mayıs Cuma günü yapılacak olan olağan kongrede Boluspor kulübü başkanlığına adayım dedi. İnceayan yaptığı açıklamada “Boluspor’da görev yapan Başkanların, yöneticilerin başarılı olmak için görev yaptıklarına gönülden inanıyorum. Maalesef başarı kadar başarısızlıklar da oluyor. Geçmişi suçlamak kimseye bir şey kazandırmaz” dedi.

 İnceayan “Hedefleri olan bir Boluspor için aday oldum”

Boluspor kulübü Başkan adayı Mehmet İnceayan düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. İnceayan yaptığı açıklamada “Eski Başkanlarımız ve yöneticilerimiz de başımızın tacıdır. Onlar Boluspor’umuza zamanında maddi manevi katkıları olan arkadaşlarımızdır. Herkesi kucaklayan geçmişi karalamayan bir yönetim için aday oldum” dedi.

Neden Aday Oldum

Sn. Abdullah Abat’ın kongreden bir gün önce aday olmayacağını açıklamasından sonra yıllarını Boluspor’a vermiş eski bir Başkan olarak kimseyi sorgulamadan sevdamız olan Boluspor’a her yıl adım gündeme gelmesine rağmen kimsenin önünü kesmek için aday olmamıştım. Ancak Boluspor’umuza sahip çıkmak son 10 yıl içerisinde istikrarlı bir kadrosu olmayan her yıl 15-20 Futbolcu gelmesi ve gitmesi, Alt yapıda çok yetenekli gençlerimize imkan verilmemesi, tüketen bir takım haline gelmesi Boluspor’umuzu Eskiden olduğu gibi yetiştiren bizi örnek alan Gençlerbirliği, Çanakkale Dardanel, Bucaspor gibi dün bizim yaptıklarımızı bugün onlar yapıyorlar. Gençlerin önünü açmak geriden gelenlere örnek olacak bir takım yaratmak çocuklarımızın ellerinden tutup antrenmana getiren ailelerin ümitleri olacak güven veren bir yönetim ile Bolumuzu futbolcu fabrikası yapmak en büyük amacım bizden sonra bu geleneği sürdürecek genç yönetici adaylarına örnek olmak için aday oldum.

Boluspor’da Birlik Beraberliği sağlamak için aday oldum

Boluspor’da görev yapan Başkanların, yöneticilerin başarılı olmak için görev yaptıklarına gönülden inanıyorum. Maalesef başarı kadar başarısızlıklar da oluyor. Geçmişi suçlamak kimseye bir şey kazandırmaz. Kırgınlığın olmadığı ve kapısının herkese açık olduğu bir kulüp haline getirmeye çalıcağız. Eski Başkanlarımız ve yöneticilerimiz de başımızın tacıdır. Onlar Boluspor’umuza zamanında maddi manevi katkıları olan arkadaşlarımızdır. Herkesi kucaklayan geçmişi karalamayan bir yönetim için aday oldum.

Boluspor’un ekonomik yapısını güçlendirmek için aday oldum

Maalesef futbol da marka olan birçok takım örneğin Sakaryaspor, Kocaelispor, Aydın, Düzce gibi birçok il takımlarının durumları spor kamuoyunca bilinmektedir. Kulüpler mali yönden batağa girdiği zaman kulüplere kimse talip çıkmamaktadır. Boluspor’un kuruşunun hesabını yapmak boynumuzun borcu mevcut borcu azaltmak önceliğimiz olacaktır. Boluspor’umuzu 2014 yılında uygulanacak UEFA normlarına getirmek için aday oldum.

Boluspor’u marka yapan değerlerimize sahip çıkmak için aday oldum

Maalesef 1965’de kurulan Boluspor’umuzu bugün hala Türkiye’de en çok tanınan 1969-1970, 1979-1980, 1984-1985 yıllarında Şampiyon olarak Süper Lige çıkaran eski futbolcularımızı maalesef gençlerimiz tanımamaktadırlar bu değerlere yönetici olduğum tarihlerde devamlı görev verdim. Bu değerlerle büyük başarılara imzalar attık. Bugün Boluspor bir marka ise Rıdvan ERTAN (Japo), Çetin Erdoğan, Mehmet Başaygün, İbrahim Çelik gibi değerlerimize sahip çıkmak için aday oldum.

Hedefleri olan bir Boluspor için aday oldum

Boluspor hangi ligde olursa olsun her zaman hedefleri olan bir takım olmuştur. Amacım, Zevkle seyredilen, Savaşan takım ruhu olan futbolculardan oluşan bir takım kurmak, kuracağımız takımın 24 kişilik kadrosunda 18’si dış transfer, 6’sı alt yapıdan bir kadro ile liglere hazırlanmak taraftarlarını peşinden sürükleyen bir takım yapmak için aday oldum.

Boluspor’da futbol oynayan eski Futbolcularımızla olan diyaloglarımızdan faydalanarak gelecek vadeden transferler yapmak için aday oldum

Yeni Rıdvanlar, Sercanlar, Aydınlar bularak taraftarlarımıza heyecan veren zevkle seyredilen takım kurmak, istikbal vadeden futbolcuların tercih ettiği bir Boluspor için aday oldum.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2013, 18:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Remzi KIRICI
Remzi KIRICI - 7 yıl Önce

Bu ay sonunda yapılacak olan Boluspor başkanlığı seçimi yine önceki senelerden bir farklı görünmüyor. Belediye Başkanının parmağı ile göstermediği, işaret etmediği kişiler; 4-5 senedir Boluspor başkanı olamıyorlar. Aynı zihniyet devam ediyor.Yerel basınımızın büyük bir kısmı bu gerçekleri zamanında yazamıyorlar. Taraftar grupları birleşemiyorlar ve birleşerek bu menfaat gruplarının işini bozamıyorlar.Zaten bu mefaat grupları, taraftar gruplarının birleşmesini istemiyorlar.
Kendi çıkarları doğrultusunda Bolusporu yöneten bu zihniyetten kurtulmadıkça; aynı filmi her sene izleyeceğimizi, gerçek Boluspor sevdalıları bu gerçekleri ne zaman görerek uyanacaklar?

SIRADAKİ HABER