İnkılâp İ.Ö.O (A) rakibini devirdi! 3-1

Yaş Grupları Bayanlar Voleybol Kulüp Müsabakalarında dün oynanan maçta İnkılap İ.Ö.O (D) 50.Yıl İ.B.İ.Ö.O (A) takımını 3-1 devirmeyi başardı.   Maça iyi başlayan 50.Yıl İ.B.İ.Ö.O A ilk...

İnkılâp İ.Ö.O (A) rakibini devirdi! 3-1

Yaş Grupları Bayanlar Voleybol Kulüp Müsabakalarında dün oynanan maçta İnkılap İ.Ö.O (D) 50.Yıl İ.B.İ.Ö.O (A) takımını 3-1 devirmeyi başardı.

 

Maça iyi başlayan 50.Yıl İ.B.İ.Ö.O A ilk teknik molaya 8-7 önde giren taraf oldu. Moladan sonra kendine gelen İnkılap İ.Ö.O D arka arkaya bulduğu sayılarla ikinci teknik molaya girilirken 16-13 önde olan taraftı. Moladan sonra da durum değişmezken setin sonunda 25-20 kazanan İnkılap İ.Ö.O D oldu. İkinci sette zorunlu üç oyuncu değişikliği olduğu için ve İnkılap İ.Ö.O D takımının üç yedeği bulunmadığı için ikinci seti hükmen 25-0 kazanan 50.Yıl İ.B.İ.Ö.O A oldu ve durum 1-1’e geldi. Üçüncü sete yine iyi başlayan taraf İnkılap İ.Ö.O D olurken ilk teknik molaya girilirken 8-3 önde olan taraf oldu. Moladan sonra yine İnkılap İ.Ö.O D üstünlüğü devam etti fakat aradaki fark 2 sayıya kadar düştü ve ikinci teknik molaya girilirken 16-14 İnkılap İ.Ö.O. D öndeydi. Moladan sonra da karşılıklı sayılarla devam edilirken seti 25-22 İnkılap İ.Ö.O. D kazanarak durumu 2-1’e getirdi. Son sete yine karşılıklı sayılarla başlandı ve ilk teknik molaya girilirken İnkılap İ.Ö.O D üstünlüğü vardı. Moladan sonra daha üstün olan taraf 50.Yıl İ.B.İ.Ö.O A olurken ikinci teknik molaya 16-14 önde giren taraf olmayı başardı. Moladan sonra iki takımda karşılıklı sayılar bulmaya devam etti. Setin sonuna doğru 24-24 eşitlik olduğu için set 26’ya uzadı daha sonra yine eşitlik oldu ve set 28’e kadar uzadı daha sonra arka arkaya bulduğu iki sayıyla seti 28-26 kazanan İnkılap İ.Ö.O.D oldu ve maçı 3-1 kazanan taraf oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128