İnkılâp İ.Ö.O. (A) takımı kazanmasını bildi! 3-2

Kız Voleybol Yaş Grupları müsabakalarında sona gelinirken finalde turnuvanın favorisi olarak gösterilen iki takım İnkılâp İ.Ö.O.(A) ile Bolu Belediyespor karşı karşıya geldi. Finale yakışır bir mücadele olurken İnkılap...

İnkılâp İ.Ö.O. (A) takımı kazanmasını bildi! 3-2

Kız Voleybol Yaş Grupları müsabakalarında sona gelinirken finalde turnuvanın favorisi olarak gösterilen iki takım İnkılâp İ.Ö.O.(A) ile Bolu Belediyespor karşı karşıya geldi. Finale yakışır bir mücadele olurken İnkılap İ.Ö.O.(A) sahadan 3-2 galip ayrılarak turnuvanın şampiyonu olmayı başardı.

 

Haber: Volkan Yılmaz

Kız Voleybol Yaş Grupları müsabakalarında sona gelinirken finalde turnuvanın favorisi olarak gösterilen iki takım İnkılâp İ.Ö.O.(A) ile Bolu Belediyespor karşı karşıya geldi. Tam finale yakışır bir mücadele olurken iki takımda maça çok iyi başladı. İlk sette ilk teknik molaya girilirken 8-6 Bolu Belediyespor’un üstünlüğü vardı. Moladan sonra da iki takımda karşılıklı sayılarla maçtan kopmadı ve ikinci teknik molaya girilirken İnkılap İ.Ö.O. (A) 16-15 önde olan taraf oldu. Moladan sonra tekrar üstünlüğü ele geçiren Bolu Belediyespor bu setten 25-22 galip ayrılarak durumu 1-0 yaptı. İkinci sette yine Bolu Belediyespor üstünlüğü ile başlandı ve ilk teknik molada 8-5 önde olan taraf oldu. Moladan sonra toparlanan İnkılap İ.Ö.O.(A) ikinci teknik molaya önde girdi ve moladan sonra da üstünlüğünü koruyarak setin sonunda 25-18 galip gelerek durumu 1-1’e getirdi. Üçüncü sette yine Bolu Belediyespor üstünlüğü vardı. İlk teknik molaya girilirken daha önceki setlerde olduğu gibi yine Bolu Belediyespor’un 8-5 üstünlüğü vardı. Moladan sonra da üstünlüğünü koruyan ve farkı açmaya başlayan Bolu Belediyespor setin sonunda 25-18 galip gelen taraf oldu ve skoru 2-1 yaptı. Dördüncü sette maçı uzatmak için elinden geleni yapan İnkılâp İ.Ö.O.(A) bu sete çok iyi bir başlangıç yaptı ve bu sefer ilk teknik molaya girilirken önde olan taraf olmayı başardı. Moladan sonra da üstünlüğü koruyan İnkılap İ.Ö.O.(A) bu seti 25-19 kazanarak maçın uzamasını sağladı ve şampiyon beşinci set olan tie-break setiyle belli olacaktı. İki takımda bu ana kadar maçı kazanmak için elinden geleni yaptı fakat iş son sete kaldı. Son sete çok iyi bir başlangıç yapan İnkılap İ.Ö.O (A) setin başında 8-3 öne geçen taraf oldu. Saha değişiminden sonra da üstünlüğünü koruyan İnkılap İ.Ö.O.(A) bu seti 15-8 kazanarak şampiyonluğa uzanan takım oldu.

 

İnkılap İ.Ö.O.A: Emine, Derya, Ezgi, Burcu, Seden, Ceren, Şule, Rukiye, Senem, Nur Sena, Esra

Antrenör: Remziye SARIHAN

 

Bolu Belediyespor: Beyzanur, Gözde, Merve, Özge, Melisa, Özlem, Gizem, Sinem, Özge Cansel

Antrenör: Özgür Emek ALTUN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER