İnsan Hakları Satranç turnuvası başlıyor

Gençlik Spor Merkezi ve Bolu Satranç İl Temsilciliği tarafından bugün ve yarın İnsan Hakları Günü Satranç Turnuvası gerçekleştirilecek.

 İnsan Hakları Satranç turnuvası başlıyor

Haber: Hamza TÜRDÜ

Bolu Satranç İl Temsilciliği tarafından bugün ve yarın İnsan Hakları Günü Satranç Turnuvası gerçekleştirilecek. Dün saat 17.00’de son başvuruların alındığı turnuva 5 Tur İsviçre Sistemi üzerinden oynanacak. Müsabakalarda süre 45 dk+30 dk olacak. Müsabakalarda her kategoride dereceye giren sporculara madalya ve organizasyon komitesi tarafından çeşitli ödüller verilecek. Yarın tamamlanacak olan turnuvada TSF Satranç Yarışmaları Prosedürü hükümleri geçerli olacak. TSF sporcu lisansı yönergesi doğrultusunda Satranç Sporcu lisansı olan bütün sporcular turnuvaya katılabilecek.  Lisans ve vize kontrolü teknik toplantı öncesi yapılacak olup lisans ve vizesi olmayan sporcuların erken gelmeleri istenirken turnuvada kategoriler.

KURALLAR VE PROGRAM İSE ŞÖYLE:

Kategoriler

A-2007 ve sonra doğanlar (Minikler)

B-2006 – 2004 yıllarında doğanlar (Küçükler)

C-2003-2001 yıllarında doğanlar (Yıldızlar)

D-2000-1998 yıllarında doğanlar (Gençler)

E-1997 ve önce doğanlar (Genel)

KURALLAR

Tüm kategorilerdeki sonuçlar UKD hesaplarında kullanılacak. Tur başladığında masasında bulunmayan sporcular yenik sayılacak. Turnuvada cep telefonu çalan sporcu o turda yenik sayılacak. Birinci Tur eşlendirmesi belirtilen programa göre yapılacak. Turnuva başlangıç sıralamasının ilanından sonra gelen sporcular alttan eşlendirilecek. Geç gelen sporcular ilk tura alınmayacak, 2. turdan itibaren yarışmaya alınacak. 2. tur eşlendirmesi duyurulduktan sonra yarışmaya yeni sporcu alınmayacak. Katılıma göre tur sayısını arttırmaya-eksiltmeye, eşlendirme sistemini değiştirmeye, kategorilerin birleştirilmesine, başhakem yetkili olacak. Olası bu durum karşısında yeni program teknik toplantı sonunda duyurulacak. Tüm kategorilerde, yarışma sonunda her derecenin eşit paylaşılması halinde; sırası ile Buchholz (Alttan1), Sonnenborg Berger, Galibiyet Sayısı ve Siyahla oynama, eşitlik bozma sistemi uygulanacak. TSF İtiraz Kurulları Prosedürü uyarınca kurulacak itiraz kurulu, itirazları değerlendirilecek. İtirazlar, itiraza ilişkin maçın oynandığı turun bitiminden sonra en geç 15 dakika içinde yazılı olarak Başhakeme yapılacak. İtiraz Güvence bedeli 75.- TL olarak açıklandı.

PROGRAM

13 Aralık Cumartesi (Bugün)

08.00-09.15: Sporcu akreditasyonları

09.30: Teknik Toplantı

10.00: 1.Tur

12.00: 2.Tur

14.30: 3.Tur

14 Aralık Pazar

09.00: 4.Tur

11.30: 5.Tur

13.30: Ödül Töreni

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128