banner120

İrfan Ulusan “Bolunun gençlerine kucak açtık”

2013-2014 sezonunda Bölgesel Amatör Liginde (BAL) mücadele edecek olan Mudurnuspor, yeni sezon hazırlıklarını Karaçayır sentetik sahada günde yaptığı çift antrenmanla sürdürüyor. Bolunun çocuklarından oluşan bir takım kurmayı hedefleyen Mudurnuspor, dış transferde 8 oyuncuyla sözleşme imzaladı.

 İrfan Ulusan “Bolunun gençlerine kucak açtık”

Haber: Hamza Türdü

Bölgesel Amatör Liginde (BAL) bu sezon ilimizi temsil edecek olan Mudurnuspor, yeni sezon hazırlıklarını günde yaptığı çift antrenmanla sürdürüyor. Öncelikle iç transferi bitiren Mudurnuspor, bütçesine göre dış transferde çalışmalarını sürdürüyor. Bu sezon tamamı Bolu’nun çocuklarından kurulu bir takım kurmayı hedefleyen Mudurnuspor, daha önceki yıllarda Boluspor forması giyen Uğur Aldemir (Devrek Belediyespor), Berkay Şengün (Bolu İl Özel İdare), Tolga Türker (Bolu İl Özel İdare), Mesut Tezel (Yeniçağaspor), Feyyaz Uçar (Boluspor), Murat Cambazlar (Bolu İl Özel İdare) ve kaleci Murat Demir’i (Kızıkspor) kadrosuna kattı. Dışardan oyuncu almayarak bu sezon sadece Bolunun çocuklarından kurulu bir takım kuracak olan Mudurnuspor teknik direktörü İrfan Ulusan, gazetemize yaptığı özel açıklamada “Artık bir sadece Boluspor yetmiyor Bolu’ya. Bir sürü genç var. Biz bunlara kucak açmış durumdayız. Bu yıl Bolunun çocuğunun da bu liglerde iş yapabileceği göstereceğiz herkese” dedi.

ZOR BİR GRUPTA YER ALIYORUZ

Bu sezon Mudurnuspor olarak 9.grupta yer aldıklarını belirten Teknik direktör İrfan Ulusan “Daha önceki yıl Ankara grubunda Bolu’yu temsilen takım mücadele ediyordu ama bu yıl İstanbul tarafına verdiler. 4 İstanbul takımı var. 3 Adapazarı, 2 Düzce, 2 Eskişehir, 2 Afyon takımı var. Tabiî ki zor bir grup. Bizim amacımız bu yıl lige alışmak ve burada tutunmak. Daha sonrada yine Bolu’nun çocuklarıyla bu ligi devam ettirebilmek. Hedefimiz yine Bolunun amatördeki çocuklarıyla bir mücadelenin içine girmek ve bu mücadelenin içinde başarılı olmak”

BOLU’NUN GENÇLERİNE KUCAK AÇTIK

Yeni sezon hazırlıklarına 2 hafta önce başladıklarını ifade edene Ulusan “2 hazırlık maçı yaptık. Ama bizim kadromuzun tamamı Bolu’dan oluşuyor. Dışardan oyuncu gelmek istiyor ama imkânlarımız kısıtlı olduğu için bunları değerlendiremiyoruz. Ama elimizden gelenin en iyisini yapıp, BAL Liginde mücadelemizi sürdürüp, ligi iyi bir yerde bitirmek istiyoruz. İşimiz zor, bunun farkındayız. Ama biz karaçayıra gelen, karaçayır seyircisini hem bu sene artırmak istiyoruz. Maçlarımızı Mudurnu’da değil, Karaçayır 4’nolu sahada oynayacağız. Mücadeleci bir takım yaratıp, karaçayıra gelenlere zevkli maçlar seyrettirmek istiyoruz. Artık Bolu’nun ikinci takımıyız. Alt yapıdan 2-3 tane daha iyi oyuncu alırsak, daha yüksek yerlerde başarılı olabiliriz. Şampiyonluk demiyorum ama devre arasından sonra birkaç takviyeyle ligi daha iyi yerlerde tamamlaya biliriz. Bolu’nun ikinci takımı olabilmemiz içinde bu çalışmaları yapmamız gerekiyor. Artık bir sadece Boluspor yetmiyor Bolu’ya. Bir sürü genç var. Biz bunlara kucak açmış durumdayız. Bu yıl Bolunun çocuğunun da bu liglerde iş yapabileceği göstereceğiz herkese”

BÜTÇEMİZ KISITLI

Gereken maddi desteği bulamadıklarını ifade eden İrfan Ulusan “Maddi desteği bulamadık tabiî ki. Sonuçta bütçemiz kısıtlı. İmkânlarımızı zorlamaya çalışıyoruz. Maçlarımız başladığı zaman Bolu halkının tribün desteğini bekliyoruz. Hem de maddi anlamda ciddi sorumlarımız var. O kaynakların yaratılmasını istiyoruz”

BOLUNUN ÇOCUĞUNUN BU LİGDE…

Yeni sezon öncesi 24 kişilik bir kadro oluşturmayı düşünüyoruz diyen Ulusan “Şuanda 18-19 kişiyiz. 3-4 oyuncu daha almayı düşünüyoruz ama bu oyuncular yine Boluspor çıkışlı olacak. A2 takımından 3-4 oyuncu daha alıp kadromuzu tamamlayacağız. Ben her zamanki gibi iddia ediyorum. Bolunun çocuğunun bu ligde de bir işler yapabileceğini göstereceğiz. Burada heyecanlı, mücadeleci ve maçı 90 dakika bırakmayan bir takım yaratmak istiyoruz”

10 HAZIRLIK MAÇI OYNAYACAĞIZ

Yeni sezonun başlamasına yaklaşık 1 ay gibi bir süre var diyen Ulusan “Yaklaşık 1 aylık gibi bir süremiz var. En azından 8-10 tane hazırlık maçı oynamayı düşünüyoruz. İlimizde birçok takım var. Perşembe günü A2 takımıyla bir hazırlık maçı oynayacağız ve Pazar günü Kastamonuspor’la bir hazırlık maçı oynayacağız. Önümüzdeki hafta Salı günü Topuk yaylasında Irak takımıyla oynayacağız. Yeni sezonda lige hazır girmek için önümüzdeki 1 aylık süreçte 8 veya 10 hazırlık maçı oynayacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2013, 19:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
abdulcabbar
abdulcabbar - 8 yıl Önce

mesut takımdan ayrıldı... daha doğrusu irfan hoca iş saatlerini bahane göstererek mesutu gönderdi. en büyük yanlışıda yaptı. paraşütsüz düşerler bolu şampiyonu direk bal liginde seneye..

erol özel
erol özel - 8 yıl Önce

mudurnu spora sadece benim bedduam yeter çocuklara acıyorum o büyük yalanlarla otakım hayatta yürümez ister günde 5idman yapın herşeyin iyisini papazlar bilir

erol özel
erol özel - 8 yıl Önce

bolunun çocuklarını tutmanızın sebebini ben bilirim hoca en kolay onlar kanar dışardaki adam kanmazki 500 1000 e ben yaşadım o takımda 4sene

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124