Işılar “Futbol Şakaya Gelmez”

Geçtiğimiz hafta Cihat Arslan’dan sonra geçici olarak göreve getirilen alt yapı koordinatörü Osman Nuri Işılar, Fethiyespor maçı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.   Cihat Arslan’dan...

Işılar “Futbol Şakaya Gelmez”

Geçtiğimiz hafta Cihat Arslan’dan sonra geçici olarak göreve getirilen alt yapı koordinatörü Osman Nuri Işılar, Fethiyespor maçı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

 

Cihat Arslan’dan sonra geçici olarak göreve getirilen alt yapı koordinatörü Osman Nuri Işılar, Öncelikle takımımızı son 10 gündür yaşadığı sıkıntılardan sonra böyle bir süreci öncelikle matematiksel olarak kazanan, Türkiye Kupasında tur atlayan, bundan 3 gün önce Lig’de herkesin keyifle izlediği tempolu bir oyun oynayan Boluspor, 1. periyodunu iyi bir şekilde tamamladık” dedi.

Işılar “Futbol Şakaya Gelmez”

Bu zorlu süreçte Boluspor takımını en iyi şekilde hazırlamaya çalıştığını belirten Osman Nuri Işılar “Böyle bir süreçte takımımızı en güzel şekilde hazırlarken, onlara sadece sevimli bir abi rolü değil, gerçek üst düzey futbol oynayan profesyonel oyuncuları mazisine yakışan şekilde sahaya yeni bir format sunmak zorundaydık. Rizespor maçında farklı burada farklı bir ilk 11 vardır. İki tane kenar savunma oyuncumuzu rakip yarı sahada sağ açık, sol açık gibi öne süren, forvette üç-dört kişiyle çoğalabilen, defansta ısrarla oyun kurmaya çalışan ve ilk devre bunu başarıyla uygulayan bir Boluspor seyrettik. Futbol şakaya gelmez. İkinci yarı biraz labari oynadık ve pozisyon vermeye başladık. Bu nedenle arkadaşlarımı ben eleştirmiyorum. Oyun temposunu düşürelim ama pas yaparak top bizde kalsın” dedi.

“Emre Kılınç Türk Futbolu İçin Bir Değerdir”

 Geçtiğimiz hafta yerel gazetelerde çıkan “Emre Kılınç Harcanıyor” haberiyle de ilgili açıklamalarda bulunan Işılar “Emre Kılınç Boluspor için olduğu kadar Türk futbolu içinde bir değerdir. Ama bu arkadaşımızın üzerinden lütfen acımasız şekilde rant elde edilmeye çalışıyor. Yapmasınlar arkadaşlar. Bunu lütfen kamuoyunu belirtin. Genç oyuncu nasıl yetişir. 1. oyun bilgisi olarak yetişir. 2. fiziksel gelişim. Daha bu oyuncumuz 17 yaşında. Bu oyuncuyu 25 yaşındaki oyununun çalıştığı programda çalıştıramayız. En önemlisi 3. mental olarak hazırlanması. Bırakın zamana. Biz Emre’yi ilk önce psikolojik yönden tedavi edeceğiz. Sizler Emre Kılınç harcanıyor diye yazıyorsunuz, Emre karalar bağlayarak geziyor kulüpte. Haydi Emre diye destekleyip bizim işimizi kolaylaştırsanız” dedi.

“Koffi Bize İtici Bir Gün Olur”

 Ekibimizin fildişi oyuncusu Koffi’nin performansıyla ilgilide açıklamalarda bulunan Işılar “Koffi, şans bulup, öz güven yakalarsa, oyun içersindeki adaptasyonu atlatırsa bize itici bir güç olacaktır” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133