İzciler Bolu etabını tamamladı

Bembeyaz İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü, Bolu Aladağ’da düzenlenen ‘Arama Kurtarma Kursu’nu başarı ile tamamlayarak önceki gün İnegöl’e döndü.

 İzciler Bolu etabını tamamladı

Bolu’daki kursla ilgili bilgi veren Bembeyaz İzcilik Gençlik Ve Spor Kulübü Müdürü Şaban Baykul, bunun ardından Bursa’da açılacak olan Türkiye İzcilik Federasyonu Arama Kurtarma Ekibi (TİFAKE) kurslarına katılarak, kendilerini bu alanda daha da geliştireceklerini ifade etti.

TAM DONANIMLI BİR ŞEKİLDE DÖNÜŞ YAPTIK

Bembeyaz İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü olarak Bolu Aladağ’da düzenlenen ‘Arama Kurtarma Kursu’nu da başarı ile tamamlayarak, İnegöl’e tam donanımlı bir şekilde dönüş yaptıklarını anlatan Şaban Baykul, “İzcilik faaliyetleri bilindiği üzere şehirden uzak daha çok tabiat ile iç içe olan yerlerde yapılmaktadır. Faaliyetlerin bu gibi yerlerde yapılmasının olumlu yönleri gibi bazı olumsuz yönleri de vardır. Bunların başında çocuklarımızın yaralanmaları ve kaybolma ihtimalleri gibi. Bizler, ‘İlk Yardım’ ve ‘Arama Kurtarma’ konusunda uzmanlar tarafından verilen derslerden başarı elde ettik. Bizler, izci liderleri olarak, bir izcimizin başına ne gelirse gelsin, anında ve yerinde müdahale edebiliriz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2014, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128