Kalite ödülünü SCHOTT Orim kazandı

Kalite Çemberi Ödülü'nü bu senede SCHOTT Orim kazandı.   2008 yılından beri verilmekte olan Kalite Çemberi Ödülü'ne bu senede cam sektörünün lider firması SCHOTT Orim layık...

Kalite ödülünü SCHOTT Orim kazandı

Kalite Çemberi Ödülü'nü bu senede SCHOTT Orim kazandı.

 

2008 yılından beri verilmekte olan Kalite Çemberi Ödülü'ne bu senede cam sektörünün lider firması SCHOTT Orim layık görüldü. 15’inci Kalite Çemberleri Paylaşım Konferansı çeşitli sektörlerden 19 firmanın katılımı ile Ankara’da gerçekleştirildi. 2009 ve 2010 yıllarında üst üste aynı ödülü aldığı için yarışma kuralları gereğince 2011 yılında etkinliğe katılmayan SCHOTT Orim bu sene baskı projesinde yaptığı iyileştirme çalışması ile tekrar katılarak 3. kez ödüllendirilmiş oldu. Gazelle Resort&Spa Otelde düzenlenen yemekte SCHOTT Orim Cam Genel Müdürü Hakan Gerdan Grup Bepanthen üyelerini tebrik edip başarılarının devamını diledi. Gerdan yemekte yaptığı konuşmada “Bu yıl 3.defa katıldığımız Ankara Kalder’in düzenlemiş olduğu Kalite Çemberi yarışmasında, Schott Orim Bolu fabrikası olarak, ödül kazandık. İlk ödülümüzü 2009-2010 yıllarında kazanmıştık. Bu yılda benzer şekilde ödülümüzü aldık.  Schott Orim 1989 yılında beri Bolu’da faaliyetini devam ettiriyor. 2003 yılından bu yana da bir Alman şirketi olarak, yaklaşık 250 kişi ile Bolu’da faaliyetlerini devam ettiren Uluslar arası şirket.  Kalite Çemberleri yarışmasına mavi yaka çalışanlarımız katıldı. Burada amaç, çalışanlarımızın, çalıştıkları proseste makinelerde maliyet düşürme, kapasite artırma ve kalite iyileştirme faaliyetlerini kendi kurdukları ekiplerle yönetmeleridir” ifadelerini kullandı.

 

Kalitemizi tescilledik

 

Mavi yaka çalışanlarından Nihat Yaman ise yaptığı açıklamada şöyle konuştu “Schott Orim’de yaklaşık 12 yıldan bu yana çalışıyorum. 2008 yılında başlamış olduğumuz Kalite Çemberleri yarışmasında üçüncü kez başvurduğumuz çember yarışmasında bu yılda Kalder bizlere ödül vermeye uygun gördü. Yaklaşık 8 kişilik gönüllü takımımız var. Bu ekibimizle şirketimizin kalıcılığını artırmak için bu tür çalışmalar yaptık. Bu çalışmalardan bir tanesi de, baskı atlında yaptığımız çalışmaydı. Bu çalışmanın ödüle laik görülmesi, şirketimiz bünyesinde gerek çalışma arkadaşlarım gerekse de yöneticilerimiz tarafından takdir görülmesi gerçekten bizlere ayrı bir gurur ve haz verdi. Bu konuda bütün mavi yaka çalışan arkadaşlarıma bütün yöneticilerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128