Kamu-Sen kaliteye imza attı

Türkiye Kamu-Sen ile Özel Çağsu Hastanesi ve Özel Fatma Hatun Hastanesi arasında hizmet protokolü imzalandı. Yapılan protokolden büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen Özel Çağsu Hastanesi ve Özel Fatma Hatun Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir, yaptığı konuşmada sağlık kuruluşu olarak kazandıkları başarının sırrının ekip çalışması olduğunu ifade etti. Demir konuşmasında bürokratik işlemlerde yaşanan aksaklıklar dolayısıyla sorun yaşadıklarını da sözlerine ekledi.

 Kamu-Sen kaliteye imza attı

Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Bolu İl Temsilcileri ve Özel Çağsu Hastanesi ekibi Özel Çağsu Hastanesi'nde bir araya geldi. Özel Çağsu Hastanesi ve Özel Fatma Hatun Hastanesi ile Türkiye Kamu-Sen arasında imzalanan protokolle artık 11 iş koluna sahip Türkiye Kamu-Sen üyeleri ve yakınları kaliteli sağlık hizmetinden indirimli olarak yararlanabilecek. Üstelik protokol Bolu’daki Kamu-Sen üyelerinin yanı sıra Türkiye’nin farklı illerindeki 430 bin üyeyi de kapsıyor.

Özel Çağsu Hastanesinde imzalanan protokol törenine Türkiye Kamu-Sen Bolu Şube Başkanı Hüsnü Yaman’ın yanı sıra Kamu-Sen’e bağlı sendikaların başkanları da katıldı. imzalar atılmadan önce konuşmalar yapıldı. Kamu-Sen Bolu Şube Başkanı Hüsnü Yaman;  "Bilindiği gibi sendikaların görevi sadece üyelerin hak ve menfaatlerini korumanın yanında üstün ve kaliteli hizmet almasını da sağlamaktır. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak sadece ilimizin değil, bu durumun altını çizerek söylüyorum bölgemizin en güçlü sağlık kuruluşu olarak gördüğümüz Çağsu Hastanesi ve Fatma Hatun Hastanesi arasında Türkiye Kamu-Sen üyeleri ile bir protokol yaptık. Bu anlamda Türk Kamu-Sen'e bağlı sendika üyelerinin eş ve çocuklarının ve birinci derecede akrabalarının bu protokolden faydalanması sağlanacaktır. Bu konuda ilgi ve  desteğini bizlerden esirgemeyen başta Çağsu Hastanesi ve Fatma Hatun Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir başta olmak üzere tüm Çağsu ve Fatma Hatun Hastanesi çalışanlarına ve yöneticilerine huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Bu anlamda bizleri hiç bir zaman yalnız bırakmayan her durum ve koşulda dim dik duran Türkiye Kamu-Sen üyelerine teşekkür ayrıca bir borç biliyorum. Yapılan protokolün detayları SMS yoluyla ve sendikalarımızın internet siteleri yoluyla sizlere duyurulacaktır. Yaptığımız bu protokol tüm Türkiye Kamu-Sen üyelerine hayırlı uğrulu olmasını diliyorum. Çağsu Hastanesi ve Fatma Hatun Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir'e verdiği üstün destekten dolayı da çok teşekkür ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

DAHA KALİTELİ SAĞLIK HİZMETİ SUNMA NOKTASINDA DA ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Özel Çağsu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir ise yaptığı konuşmada ilk olarak sendika başkanlarına imza törenine geldikleri için teşekkür etti. Demir; "Ben öncelikli olarak başkanımı ve bu protokol fikrini ortaya çıkartan herkesi kutluyorum. Sendikalı olmak çok nemli bir durum ama laf olsun diye sendikalı olmamak lazım. Üyelerin menfaatini koruyup gözetecek kişilerin olması da çok önemli. Ben bu konuda çok mutluyum. Biliyorsunuz ki Özel Çağsu Hastanesi ve Özel Fatma Hatun Hastanesi'nde bir çok üyeniz zaten sağlık hizmeti alıyorlar. Ama bu protokol sonrası tedavilerinde belli bir oranda indirim sahibi olacaklar. Onlara daha kaliteli sağlık hizmeti sunma noktasında da elimizden geleni yapacağız. Sizlerin katkı ve destekleri ile Çağsu Hastanesini daha da geliştireceğiz. Bu durumu sadece Bolu ili olarak algılamamak gerekiyor. Çünkü Kamu-Sen'in Türkiye genelinde binlerce üyesi var. Bolu Turizm bölgesi. Bolu iline yazın kışın gelen bir çok üyeniz var. Bu üyelerin Bolu'da anlaşmalı bir hastanesinin olması son derece güzel. Ben bu noktada hepinizi tekrar kutluyorum. tüm üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah hiç bir zaman bizlere ihtiyacınız olmaz. İnşallah hiç bir zaman hastaneye gelme ihtiyacınız olmaz. Ama olursa biz buradayız. Herkesi bekliyoruz. Hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi.

BAŞARININ SIRRI EKİBİM

Yakaladıkları başarının sırrıyla ilgili bir gazetecinin sorusu üzerine açıklamalarını sürdüren Demir, sağlık kuruluşlarındaki kalitenin anahtarını ekip çalışmasına bağlı olduğunu söyledi. Demir ayrıca bürokratik bir takım işlemelerin geciktirilmesinden dolayı da sorun yaşadıklarını sözlerine ekledi.  Demir şu açıklamaları yaptı "Bu gün Çağsu Hastanesi bir noktadan başka bir noktaya gittiyse bu gün il dışında başta olmak üzere başka hastane hizmetleriyle ilgili projeleri varsa bu iş tamamen ekiple ilgili başarıdır. Önemli olan bu girişimlerin bir takım bürokratik engellere ya da süresel beklemelere takılmaması. Benim bu söylediklerimi kimsenin üzerine alınmasına gerek yok. Ben bir kurum müdürü o koltuğa oturmadan önce iş adamının içinde bulunduğu durumları göz önünde bulundurmasını isterim. “

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2013, 12:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
ibretlik
ibretlik - 9 yıl Önce

gazetenin sahibinin eşi hastanede yönetici olunca hastane reklamlarıda oluyor hatta devlet hastanesini kötüler yönde yayınlarda yapışıyor ibretle takip ediyoruz

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124