KAPALI TENİS KORTLARI HİZMETE AÇILDI

İlimizde yaklaşık 3 ay önce, Bolu Abant İhtisas Kulübü üyeleri ve Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı’nın katkılarıyla yapılan iki adet kapalı tenis kortu görkemli törenle hizmete açıldı.   Karaçayır’daki...

KAPALI TENİS KORTLARI HİZMETE AÇILDI

İlimizde yaklaşık 3 ay önce, Bolu Abant İhtisas Kulübü üyeleri ve Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı’nın katkılarıyla yapılan iki adet kapalı tenis kortu görkemli törenle hizmete açıldı.

 

Karaçayır’daki Boluspor Tesisleri yanında bulunan iki adet kapalı tenis kortunun açılışı için tören düzenlendi. Açılış törenine Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant Tenis İhtisas Kulübü Başkanı Ahmet Ulusoy, Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı, İl Emniyet Müdürü Tahir Bayındır, Garnizon Komutanı, eski kulüp başkanları ve tenis sporcuları katıldı. Konuşmalar öncesi kurdele kesimiyle tenis kortlarının açılışı yapıldı.

 

ULUSOY “BOLU TENİSİ SEVECEK DEMİŞTİM”

Törende yaptığı konuşmada kapalı tenis kortlarının yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Ahmet Ulusoy, “Bundan yaklaşık 11 yıl önce basın mensubu arkadaşlara verdiğim demeçte, ‘Bolu tenisi sevecek’ demiştim. Aradan yıllar geçti ve istediğimiz oldu. Artık gencinden yaşlısına herkes tenis sporuna ilgi gösteriyor. Bundan oldukça memnunuz. Bolu’nun iklim şartları belli olduğundan kapalı tenis kortlarımıza ihtiyacımız vardı. Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı, bir tenis kortunun yapımını kendisi üstlendi. Ayrıca Boluspor’a da gelir elde edilmesini sağladı. Kendisine ve bize bu yolda destek veren herkese sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

 

ÖZÇİMEN “VERİLEN EMEĞİ BOŞA ÇIKARMAMALIYIZ”

Bu tesisler sayesinde Bolu'da artık her mevsim tenis oynanabileceğini ifade eden Özçimen, ''Burada inşallah kış ve yaz boyunca soğuk ve sıcak havalarda, gece gündüz tenis oynanabilecek. Tesisi dolu dolu kullanmalıyız. Verilen emeği boşa çıkarmamalıyız. İhtiyaç artığında yenilerini de yaparız'' diye konuştu.

 

ULUÇ “ÇOCUKLARINIZI TENİSE YÖNLENDİRİN”

Türkiye Tenis Federasyon Başkanı Ayda Uluç ise, kapalı tenis kortlarına Türkiye'nin her yerinde ihtiyaç duyulduğunu, ancak Bolu'da da iklim şartları nedeniyle böyle kapalı bir korta özellikle ihtiyaç duyulduğunu kaydetti. Federasyon olarak alt yapıya önem verdiklerini ifade eden Uluç, ''Çocuklarınızı tenise yönlendirin. Tenis çok güzel bir spor. Diğer sporlar da güzel ama tenis her yaşta yapılabilen bir spor. 5 yaşından başlayıp 95 yaşına kadar oynayanları biliyorum. Onun için bu tarz tesise kavuştuğu için Bolu'yu kutluyorum. Buradan Türkiye birincileri çıkacak diye düşünüyorum'' dedi.

 

ÇARIKÇI “HEM SPORA, HEMDE BOLUSPOR’A KATKI SAĞLAYACAK”

Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı ise tenis kortlarının hem Bolu halkına hem Boluspor’a katkıda bulunacağını söyleyerek, “Pek fazla birşey söylemek istemiyorum. Gereken herşeyi Ahmet bey söyledi. Biz sadece futbola değil diğer spor branşlarına da destek olmak için böyle bir çalışma yaptık. Bu kortlar Boluspor’a gelir sağlayacak. Bolu halkının spor ihtiyacını karşılayacak. İnşallah Bolumuz için hayırlı olur” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128