Karaçayır’da tenis kortları çöktü!

İlimizde günlerdir devam eden kar yağışı sonrasında Boluspor tenis kortları çatısında biriken kar nedeniyle çöktü. Tenis kortunda kar nedeniyle çöktüğü anda kimsenin olmaması can kaybını önledi.

 Karaçayır’da tenis kortları çöktü!

Haber: Hamza TÜRDÜ

Karaçayır Spor Kompleksinde Abant Tenis İhtisas Kulübü tarafından işletilen kapalı tenis kortunun çelik konstrüksiyondan yapılan çatısı yağan karın ağırlığına dayanamayarak büyük bir gürültü ile çöktü. Kortun içinde kimsenin olmaması can kaybını önledi. Tenis kortlarının önünden geçen vatandaşlar büyük bir korku yaşadılar. Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldı.

KORTLAR KULLANILAMAZ DURUMDA

Tenis Federasyonu Bolu İl Temsilcisi Ahmet Ulusoy, sporseverlerin mağdur olmaması için kortların bir an önce tekrar yapılması gerektiğini ifade ederek Bolu Valiliği ve Bolu Belediyesinden yardım beklediklerini söyledi. Ulusoy, “Bir kaç gündür devam eden yoğun kar yağışı sonrası çatımızda birikmeler olmuştu. Çökme ihtimaline karşılık bir kaç kez İtfaiye Müdürünü arayarak durumu bildirdim. Ancak sonuç alamadık. Bugünde büyük bir gürültü ile tenis kortları tamamen çöktü. İyi ki antrenman yapıldığı sırada çökme meydana gelmedi. Şu anda büyük bir hasar var. Kortlar kullanılamaz durumda. Yetkililerden yardım bekliyoruz” dedi.


Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2015, 18:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128