KARADAĞ BOLU’YA GELİYOR!

Geçen yıl ligdeki ilk senesinde tecrübe kazanan Bolu Sportif Basketbol Takımımız, önümüzdeki sezon için hedef büyüttü. Yeni sezonda güçlü bir kadro kurmak isteyen takımımız, Galatasaray...

KARADAĞ BOLU’YA GELİYOR!

Geçen yıl ligdeki ilk senesinde tecrübe kazanan Bolu Sportif Basketbol Takımımız, önümüzdeki sezon için hedef büyüttü. Yeni sezonda güçlü bir kadro kurmak isteyen takımımız, Galatasaray Cafe Crown'da yardımcı hoca olarak görev yapan Cengiz Karadağ'ı Bolu'ya getiriyor. 

 

Bolu'da Yamaç Paraşütü, Kayak, Model Uçak gibi farklı spor branşlarında Bolu'da faaliyet gösteren Bolu Sportif Havacılık Derneği, geçtiğimiz sezon ilk kez Basketbol branşında da yer almıştı. Bolu'yu geçen sezon 3. ligde temsil ederek başarılı maçlar çıkaran Bolu Sportif Basketbol Takımı, basketbol severlere heyecanlı maçlar yaşatmıştı.

Bolu Sportif Basketbol takımı yeni sezonda takım sorumlusu olarak Cengiz Karadağ ile anlaşma noktasına geldi. Karadağ ile prensip anlaşmasına varan Bolu Sportif kulübü bu isimi Perşembe günü Bolu’ya davet etti. Karadağ ile Perşembe günü yapılacak görüşmenin ardından resmi sözleşme imzalanması bekleniyor.

Türk Basketbolunun önde gelen isimlerinden olan Cengiz Karadağ, Beko Basketbol Ligi'nde birçok takımda koçluk yaptı. Son olarak Galatasaray Basketbol takımı teknik heyetinde yer alan Karadağ’ın resmi sözleşmeye imza atmasının ardından, transfer çalışmalarına başlaması bekleniyor. Bolu Sportif Basketbol takımı teknik menajerliğine ise BSYO'da öğretim görevlisi olan Yeşer Eskicioğlu getirildi.

Tofaş SAS Basketbol Okulundan yetişen Cengiz Karadağ’ın görev aldığı takımlar ise şöyle;

2000-2002 Oyak Reno

2003-2005 Darüşafaka

2005-2006 Gaziantepspor

2006-2009 Mutlu Akü Selçuk Üniv.

2009-2010 Galatasaray yrd. Antrenörü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128