KARAGÖL ER MEYDANI GÜREŞLERİ TAMAMLANDI

Kıbrısçık İlçe Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ''Kıbrısçık Kültür Sanat Festivali ve Karagöl Er Meydanı Güreşleri'' yaylada yapılan güreşlerle son buldu.   Festival...

KARAGÖL ER MEYDANI GÜREŞLERİ TAMAMLANDI

Kıbrısçık İlçe Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ''Kıbrısçık Kültür Sanat Festivali ve Karagöl Er Meydanı Güreşleri'' yaylada yapılan güreşlerle son buldu.

 

Festival alanında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Kemal Aktaş, festivalin önümüzdeki yıllarda da düzenli bir şekilde devam edeceğini belirterek, ''Köroğlu diyarı Kıbrısçığı ve yaylalarımızı yapılan bu festivallerle tanıtma fırsatı buluyoruz. Yüzlerce, hatta binlerce insan güreş için yaylada bizleri yalnız bırakmıyorsa, bizler de sizlerden gelen talepler doğrultusunda festivali daha da renklendirebiliriz'' diye konuştu.

Yerel sanatçıların konserleriyle başlayan etkinlikler, öğleden sonra yapılan güreşlere devam etti. 7 ayrı kategoride yapılan güreş müsabakalarında, Baş güreşinde, Ahmet Arcı birinci olurken, Yasin Gülhan ikinci, Koray Sarı üçüncü oldu.

Başaltı güreşlerinde ise Sedat Durmuş birinci, İsmet Özmetin ikinci, Nazım Keleş üçüncü, Büyük Orta güreşlerinde, Mustafa Can Mete birinci, Suat Yıldırım ikinci, Ramazan Gül ise üçüncü oldu.

İş adamı Mehmet Turan'ın yeniden güreş ağası seçildiği festival, dereceye giren sporculara ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128