Karakuş transferleri değerlendirdi

Boluspor Teknik Direktörü Cüneyt Karakuş kamp dönemini ve yapılan transferleri değerlendirdi.

 Karakuş transferleri değerlendirdi

İşte o röportaj;

Öncelikle Boluspor’un başına geçtikten sonra takım çok iyi bir ivme yakaladı ve 23 puan toplama başarısı gösterdiniz. Bu başarı nedeniyle sizi tebrik ederiz. Size birkaç soru sormak istiyoruz.

Kupa maçları nedeniyle kısa bir kamp dönemi geçireceksiniz. Kampı kısaca değerlendirebilir misiniz?

2 Ocak itibarı ile Antalya kampına başladık. Kupa takvimi nedeni ile eski uzun soluklu kampları yapmak pek mümkün gözükmüyor. 2-3 hazırlık maçını gündemimize aldık. Bu maçlarda tüm oyuncularımı sahada değerlendirme imkanı buluyoruz. Kamp programını tamamlayıp 10 Ocak’ta oynayacağımız kupa maçı için Balıkesir’e hareket edeceğiz.

Özgür Özkaya, Hasan Hatipoğlu ve henüz resmi imzalar atılmayan Arif şahin takımlarında forma şansı bulamayan isimlerdi. Bu isimlerin Boluspor'a nasıl bir katkısı olabilir? Takımdan ayrılan futbolcular oldu. Bu isimlerin yerlerine yeni isimler kampa dahil oldu. Bu transferler hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

Takımdan ayrılan arkadaşlarımız oldu. Aramızdan ayrılan tüm futbolcu kardeşlerimize verdikleri emekten dolayı teşekkür ederim. Hem gidenler hem de kiralık olarak aramızdan ayrılan futbolcularımıza üstün başarılar dilerim.  Aynı temennileri de aramıza yeni katılan futbolcularımız için de yeniliyorum.Devre arasına girdiğimiz kadromuzun temelini koruma konusunda hassasiyet gösterdik. Lig elbette uzun bir süreç , kart cezalıları ve sakatlıklar zaman zaman kadro şeklimizde bizleri değişime sevk etti ancak genel bir şablonumuz oluştu ve bunu koruduk. 23 puanı birlikte aldığımız isimlerle yola devam ediyoruz. Yollarımızı ayırdığımız yabancı oyuncular ise zaten kadroda çok yer bulamayan futbolculardı. Şimdi eksilen ve eksikliğini hissettiğimiz bölgelere takviyelerde bulunuyoruz. Tabi ki devre arası transferi hem zaman hem de imkanlar açısından çok da geniş hareket alanı tanımıyor. Devre arası tüm kulüplerin bir nevi istasyonu oluyor.

İkinci yarıda Boluspor'a gönül verenler nasıl bir Boluspor izleyecek?

Boluspor Kulübü’nde forma giyen herkesin bu camiaya büyük sorumluluğu bulunuyor. Bakın dünyanın en iyi futbolcularını transfer edebilirsiniz, en modern tesislerini kurabilirsiniz, milyon dolarlık bütçelerinizde olabilir ancak içinde tek yürek olmuş bir takım ve camia yoksa siz zaten kaybetmişsinizdir. Hedefleri büyük imkanları küçük olan bu şehir her zaman armasını taşıyan tüm futbolcularını koşulsuz-şartsız bağrına basar. Başarısı için tüm desteği verir. Tabi saha da skor ne olursa olsun mücadele eden, galibiyet için savaşan bir takım seyretmek tüm Boluspor sevenlerin en doğal hakkıdır. Bizler Boluspor’a gönül veren spor sevenleri kupa ve lig maçlarında tüm gerekenleri yerine getiren, golü arayan ve pozitif futbol anlayışıyla sahada terinin son damlasına kadar mücadele veren bir takım izleyeceklerinin sözünü vermek istiyoruz. Tüm camia için hayırlı bir sezon olmasını diliyorum. Futbolumuz.com

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2016, 17:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
rıdvan
rıdvan - 6 yıl Önce

tek arzum bu sene 1.ligde tutunabilmek.ilk 6'dan çoktan vazgeçtik.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124