KARCA KÖYÜ GÜREŞ AĞASI YUSUF BAYRAK OLDU!

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen 12. Karca Köyü Yayla Bayramı Pazar günü yapıldı. Mevlid-i şerif okutulmasıyla başlayan bayram etkinliği, yemek ikramı ile devam etti. Karca köyü yayla güreşleri her zamanki...

KARCA KÖYÜ GÜREŞ AĞASI YUSUF BAYRAK OLDU!

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen 12. Karca Köyü Yayla Bayramı Pazar günü yapıldı. Mevlid-i şerif okutulmasıyla başlayan bayram etkinliği, yemek ikramı ile devam etti. Karca köyü yayla güreşleri her zamanki gibi zevkle izlendi. Minik ve teşvik güreşlerinde er meydanına çıkan tüm pehlivanlara 5 tl para verilmesi çime ilk defa ayak basan minikleri er meydanında boy göstermelerini sağladı. Düzenli bir organizasyonun yapıldığı gözlenen güreşler, Güreş ağası Öz Bolu Turizm A.Ş ve Yeni terminal işletmecisi Yusuf Bayrak tarafından finanse edildi.

 

2012 Yılının Güreş ağası açık artırması yine çekişmeli geçti. Ağa Yusuf Bayrağın 1000 TL ile başlattığı ağalık artırımı 10 kişilik bir katılımla devam etti 8000 tl veren Karca Köyü halkından Muhittin Bilen de kalması beklenirken güreş ağası Yusuf Bayrak 10000TL vererek bir yıl daha ağalığa talip oldu bu miktarı geçen olmayınca 2012 yılı Karca Köyü yayla bayramı güreşlerinin ağası yine Yusuf Bayrak oldu. Açıklama yapan Yusuf Bayrak Geçen yıl ilk defa katıldığını ve bu göreve talip olduğunu, bir yıl daha devam etmek istediğini belirtti. Ağalık artırımına katılım sağlayan diğer katılımcılardan kırgınlık olmamasını isteyen Bayrak Karca Köyünü Kendi köyü gibi benimsediğini bir yıl daha hizmet vermekten gurur duyacağını belirtti. Etkinliğe ailesi ve torunlarıyla katılan Bayrak, Davulcuların bahşişlerini de torunlarına verdirdi. Ulusal basının (Cine 5) yakından takip ettiği güreş etkinliklerinde Başpehlivanlığı Hacelimler köyünden Uğur Bozkurt aldı.

Her yıl Temmuz ayının 2 pazarı düzenlenen yayla bayramı etkinliği uzaktan ve yakından gelen Karca köylüleri birleştirirken, misafirlerde en iyi şekilde ağırlandı.

Açıklama yapan köy muhtarı Durmuş Ceylan, Yusuf Bayrağa teşekkür edip plaket verirken bayrama katılan tüm davetlilere teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128