Kardeş kent ile Hentbol heyecanı

Bolu'nun Almanya'daki kardeş kenti Neuss'dan hentbol takımları ilimizdeki dostluk turnuvasına katılmak üzere ilimize geldi.   Geçtiğimiz mayıs ayında Neuss'da 30. su düzenlenen uluslararası Quirinus Cup Hentbol Turnuvasına...

Kardeş kent ile Hentbol heyecanı

Bolu'nun Almanya'daki kardeş kenti Neuss'dan hentbol takımları ilimizdeki dostluk turnuvasına katılmak üzere ilimize geldi.

 

Geçtiğimiz mayıs ayında Neuss'da 30. su düzenlenen uluslararası Quirinus Cup Hentbol Turnuvasına ilimizi davet ederek, ilimiz hentbol karmasının turnuvaya katılmasıyla başlayan spor ilişkileri gelişmeye devam ediyor. 42 sporcu ve 12 antrenör ile idarecinin bulunduğu 54 kişilik kafile, hentbol müsabakalarının yanı sıra,  Bolu'nun doğal güzelliklerini görme imkanı da buluyor. Genç bayanlar, küçük ve yıldız erkekler kategorilerinde 3 farklı takım olarak ilimize gelen kafile, ilimiz takımlarının katılacağı “Dostluk Kupası” turnuvasında ter döküyor. A.İ.B.Ü. Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Spor Salonunda oynanan müsabakalar 3 gün sürecek ve bugün düzenlenecek kapanış töreni ile sona erecek. Turnuva öncesinde ilimiz hentbol sporcuları ile Alman sporcuların bir araya gelmeleri amacıyla düzenlenen turnuvanın açılış organizasyonu da  Sporcu Eğitim Merkezinde yapıldı. Yaklaşık 150 kişinin katılımı ile gerçekleşen organizasyonda tüm sporcular tanışma ve sohbet imkanı buldular.

Önce Valilik, Sonra Belediye

İlk olarak Bolu Valisi İbrahim Özçimen tarafından kabul edilen kafile daha sonra da Bolu Belediyesi Meclis Salonu'nda Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından kabul edildi. Ziyaret sırasında kafilenin Bolu'ya gelmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali İbrahim Özçimen; Bolu ili ve ilde yapılan spor tesisleri hakkında genel bilgiler verdi. Karşılıklı hediyelerin takdim edildiği ziyaret sonrasında Özçimen müsabakalarda takımlara başarılar diledi. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen ziyarette, kafileye hoş geldin diyerek, birçok konuda işbirliği ve etkileşim içinde oldukları Neuss kenti ile spor konusunda da bir ilkin gerçekleştiğini dile getirdi. Bolu'daki spor alanlarının planlanması ve gelişimi konusunda bilgiler aktaran Yılmaz, kafileye hediyeler takdim etti. Alman kafilesi başkanı Wolfgang Spangenberger ise Bolu 'da olmaktan son derece mutlu olduklarını ve geçtiğimiz mayıs ayı içinde Neuss'da 30. su düzenlenen uluslararası Quirinus Cup Hentbol Turnuvasına ilimizden katılan il karması takımının, Neuss da hoş bir iz bıraktığını belirtti.

Çelen’i de ziyaret ettiler

Almanya'dan gelen kafile Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Suat Çelen'e de ziyarette bulundu. Alman kafilesi başkanı Wolfgang Spangenberger, bu karşılıklı ziyaretlerin farklı spor dallarında da yapılması konusunda çalışmalarının olduğunu söyledi. Bolu ile Neuss kenti arasında spor konusunda bundan sonra yapılabileceklerin konuşulduğu bir de toplantının yapıldığı görüşmede, işbirliği yapılabilecek spor dalları, Alman ve Türk Spor kulüplerinin durumları gibi konular görüşüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124