Kartal Bolu'ya konacak

Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Beşiktaş Kulübü’nün Seben Göleti'nin çevresinde tesis yapacağını söyledi. Bolu'da kamp yapan takım sayısının artması için çalışma yapan Bolu...

Kartal Bolu'ya konacak

Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Beşiktaş Kulübü’nün Seben Göleti'nin çevresinde tesis yapacağını söyledi. Bolu'da kamp yapan takım sayısının artması için çalışma yapan Bolu Valiliği ve Belediye, Abant ve Kartalkaya'ya yeni futbol sahaları yaparak, takımlar için alternatif kamp alanları oluşturmayı hedefliyor.

 

Fenerbahçe'nin de Düzce'nin Topuk Yaylasına kamp yapmasının ardından Beşiktaş Kulübü de Abant Gölü'nün yedi katı büyüklüğündeki Seben Göleti'nin çevresinde tesis yapmaya karar verdi.  Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, Süper Lig takımlarının Seben Gölü çevresine tesis yapması konusunda girişimlerde bulunduklarını söyledi. “Beşiktaş Kulübü yönetimi ile yapılan görüşmelerimiz olumlu geçti ve Bolu'ya tesis yapmaya karar verdiler” diyen Özbağ, Seben Gölü'nün, Süper Lig takımlarının her anlamda cazibe merkezi olacağını ifade etti. Özbağ, sözlerini şöyle sürdürdü “Biz bir çok Süper Lig takımlarının Bolu'ya tesis yapmasını istiyoruz. Bunun için takımlara her türlü kolaylığı sağlamaya hazırız. Seben Gölü çevresinde bulunan yayla evlerinin pansiyon olması için çalışma yapıyoruz. Gazi Üniversitesinden bir grup öğretim üyesi yaylaya gelerek proje hazırlayacak. Proje Avrupa Birliği'ne gönderilecek ve buradan alınacak para ile çalışmaya başlanacak. Bunun için çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor” dedi.

Seben Gölü'nün su sporları için de elverişli olduğunu söyleyen Özbağ, “Su sporları için gerekli büyüklüğe sahip bir göl. Bunun için su sporları yapmak isteyen üniversiteler buraya gelebilir” dedi.

-Tesisin yapılacağı alanın özellikleri-

Bolu'ya yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunan ve Bolu İl Özel İdaresi tarafından 2004 yılında yapımında başlanan Seben Göleti, 8,33 kilometre karelik alana ve 44 milyon metre küp su tutma kapasitesine sahip. Gövde uzunluğu 196 metre ve çevre uzunluğu 25 kilometre olan gölette, 2010 yılından itibaren su tutulmaya başlandı. Abant Gölü'nün 7 katı büyüklüğünde olan Seben Göleti, bölgede bulunan karların erimesi ve etkili olan yağışlardan sonra yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Göletin suyu ile Bolu'nun Seben ilçesine bağlı 12 köyde 40 bin dekarlık alan sulanacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
tarık yalçın
tarık yalçın - 7 yıl Önce

SAYIN BAŞKANIM BOLUYA GELEN TAKIMLARI GETIREN BİZ MENAJERLERIZ.YAZIN BOLU KISIN ANTALYA İŞİNİZ BİZLERLE ŞİMDİYE KADAR GETIRDİGİMİZ TAKIMLAR 1000 AŞTI TESISLER YETERSİZ. GELECEK TAKIMLARI YER YOK DIYORUZ HOTEL BULSAK SAHA TESIS YOK TESIS BULSAK YOK YOK .1.BOLU SAHASINI ANTREMAN İÇİN AÇINIZ.2.YAZIN TATIL OLAN YURTLARI FUTBOL TAKIMLARINA AÇİNİZ.3.MÜMKÜN OLURSA BOLUSPOR TESISLERINIDE KONUK TAKIMA AÇİNIZ.BUNLARI YAPIN SİZE FİZANDAN TAKIM GETIRELIM.TARIK YALCIN

SIRADAKİ HABER

banner128