Kavarna, Bilinmeyenleri açıkladı!

Son günlerde yapılan açıklamalar, yaşananlar ve sahada alınan kötü sonuçların ardından Boluspor Genel Sekreteri Seçkin Kavarna basınla bir araya gelirken birçok konuda açıklama yaptı. Son haftalarda...

Kavarna, Bilinmeyenleri açıkladı!

Son günlerde yapılan açıklamalar, yaşananlar ve sahada alınan kötü sonuçların ardından Boluspor Genel Sekreteri Seçkin Kavarna basınla bir araya gelirken birçok konuda açıklama yaptı. Son haftalarda alınan skorların puan cetveline yansımamasına rağmen Kasımpaşa maçı ile kalan 10 haftada Boluspor'u hedefe taşıyacaklarına inandıklarını belirten Seçkin Kavarna yönetim adına basın mensuplarının karşısına çıktı.  

 

Mayıs ayında kesinlikle kongre yapacağız

Kavarna Göztepe maçının ardından yaşananlardan sonra 3 yıllığına göreve gelmelerine rağmen Mayıs ayında kesinlikle kongreye gideceklerini göreve talip olmayacaklarını belirtti. Kavarna kendi adına da artık Boluspor yönetiminde çalışmak istemediğini 2-3 yıl dinlenmek istediğini ama her zaman Boluspor’a maddi ve manevi destek olacağını belirtti.

 

Kararlarımızın hepsini ortak aldık

Boluspor genel sekreteri Seçkin Kavarna bu sezon yapılan her futbolcu ve hoca transferlerinin hepsinde transfer komitesinin bilgisi ve onayı olduğunu kesinlikle başkan Necip Çarıkçı'nın tek başına hareket etmediğini, transfer toplantılarına gelemeyen yöneticilerin bile bilgilendirildiğini ve onaylarının alındığını belirti. Cihat hocayı alırken de yönetime sorulduğunu ve oylama yapıldığını belirten Kavarna "Cihat Arslan'ı gönderirken bile yönetim kurulunun oylaması ile gönderdik. Futbolcu transferinde transfer komitesinin tek tek onayı alındı. Diğer hocalar gelirken de aynı yöntemle ortak bir kararla transferlerimiz yapıldı” dedi.

 

Gitmek isteyenleri gönderdik

Devre arasında giden futbolcular için bir çok eleştirinin yapıldığını belirten Seçkin Kavarna "Boluspor'da kalmak istemeyen her futbolcu için gereken kolaylığı yaparız. Devre arasında gitmek isteyen oyuncularımızla konuşarak yollarımızı ayırdık. Gönderildi diye bir şey söz konusu değil. Gitmek isteyenleri gönderdik" dedi. 

 

Eski yöneticilerin bilgisine başvurduk

Başkan Çarıkcı için yapılan açıklamaların asılsız olduğunu ve başkanın yönetime ve transfer komitesine danışmadan transfer görüşmeleri yapılmadığını ve gerekli imzaların atılmadığını belirten Kavarna "Yönetim içinde yer almayan eski yöneticiler Recep Aydoğanlı, Nedret Yıldız ve Osman Kayışoğlu isimlerinin de gerektiğinde Boluspor'un istediği zaman bilgilerine başvurulduğunu belirtti. 

 

Boluspor’un yeri her zaman Süper Ligdir

Boluspor'un öncelikle ekonomik olarak ligden düşmediğini ve bu sezon geçen sezona oranla 2,5 kat daha fazla reklam toplayarak çalıştıklarını belirten Kavarna  “Biz herkesten çok şampiyonluk istiyoruz. Ancak bahsi geçen hocalar ve futbolcuların alınması maddi olarak imkânsız. Geçen sezon 1 liraysa toplanan reklam bu sezon 2,5 liraydı. Her yıl eski parayla 4 yada 4,5 trilyon gibi bir dış kaynağa ihtiyacımız oluyor. Bunları da esnafımızın taraftarımızın verdiği desteklerle bir araya getirdik. Başkanımızın Göztepe maçının ardından Boluspor'un yeri 2. ligdir sözü maddi anlamda söylenmiştir. Hepimiz biliyoruz ki Boluspor'un yeri her zaman süper ligdir” dedi.

 

Heyecan bitmedi

Boluspor'un Kasımpaşa maçından galibiyetle ayrılacaklarını belirten Kavarna, "Lig henüz bitmedi. Ama biz inanıyoruz ki takımımız kötü gidişata son verecek ve iyi sonuçlar alarak lige ağırlığını koyacaktır. Taraftarımızın da bu maçta yanımızda olmasını istiyoruz" dedi. 

 

İşte Boluspor Genel Sekreteri Seçkin Kavarna'nın açıklamasının tamamı;

 

Değerli Boluspor Dostları

Biz Boluspor Yönetimi olarak bu göreve 3 yıl çalışma azmi ile geldik. Ancak, bu kararı aldığımızda esas amacımız ekonomik yapıyı düzeltmek ve takımı gidebildiği en iyi noktalara taşıyabilmekti. Burada yönetim kurulu olarak bir görev dağılımı yaptık. Transfer Komitesi görevine Necip Çarıkcı, Osman Fevzi Gürsoy, Erdal Gören, Hüseyin Kayalıoğlu, Dursun Kayman, Aydın Oskay, Ervani Alemdar, Ercan Albayrak ve Abdullah Abat seçildiler.

 

Sezon başında teknik direktör olarak transfer komitemizin yapmış olduğu çalışma sonucunda oy çokluğu ile Cihat Arslan ile çalışmaya karar verildi. Sonrasında başlatılan kadro oluşumunda ise yine transfer komitemiz, Cihat Hocamızın da görüşlerini alarak transfer çalışmalarına başladılar. Bu transfer çalışmalarında toplantılara katılmayan arkadaşlarımızın olduğu zamanlarda bile başkanımız Necip Çarıkcı onları telefon ile arayarak görüşlerini sordu. Şunu da belirtmek isteriz ki, bizim istediğimiz doğrultusunda eski yönetici arkadaşlarımızdan bilgi ve yardım anlamında görüşmelerimiz olmuştur. Ama yönetim kurulumuzun dışında hiç kimse bize, bizim isteğimiz olmadan dayatma ile transfer yaptıramamıştır.

 

Sezona başlamamızın 15. Haftasına kadar hem oynanan oyun kadar hemde gelecek için ışık görmememiz sebebi ile Karşıyaka maçı sonrasında, Cihat Arslan’ın Başkanımıza ve yönetimimize yapmış olduğu açıklamalar bile göz önüne alınmayarak, görevine son verme kararını yönetim kurulu toplantımızda aldık.

 

Bu toplantıda bu karar toplantıya katılan 35 üyenin 32’si gitsin 2’sinin çekimser ve 1 arkadaşımızın kalsın şeklinde sonuçlanması ile alınan bir karardır. Alınan bu kararın kesinlikle başkanımızın kendi başına almadığını açıkça göstermektedir.

 

Daha sonra transfer komitemiz çeşitli hocalar ile görüşerek, hem maddi yapımızın bozulmaması hem de Özcan Hocamızın son 2 yıldır almış olduğu başarılar göz önüne alınarak Kendisi ile anlaşmaya transfer komitemizin katılımı ve oy birliği ile karar verilmiştir.

 

Bundan sonraki ara transfer döneminde Özcan hocamızın da görüşleri alınarak transfer komitemiz Ekonomik ve hedefe gitme yönünde düşünerek, gitmesi ve gelmesi düşünülen futbolcuların transfer çalışmalarına başlamıştır. Bu çalışmalar sonucunda eksik gördüğümüz mevkilere transferler yapılmıştır. Yine bu transferler de transfer komitemizin ortak kararlarıdır. Gündemde kulübümüzden giden bazı futbolcuların isimleri sıkça konuşulmaktadır. Bu futbolcularımızın bazıları kendi istekleri doğrultusunda ayrılmıştır. Gönülsüz bir futbolcunun hiçbir zaman Boluspor da yeri yoktur.

 

Göztepe maçından sonra taraftarlarımızın Başkanımızı ve yönetimimizi istifaya davet etmeleri üzerine istifa ve genel kurul kararı alınmış ama yönetim kurulu toplantısında yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızın istifa kararını doğru olmayacağını ama Mayıs ayında genel kurul kararı alınmasının Boluspor Menfaatleri için gerekli olduğunu ifade etmeleri üzerine Yönetimimizin aynı şekilde devam etme kararı alınmıştır.

 

Göztepe maçında sonra başkanımızın yaptığı açıklamalarda ‘’Boluspor’un yeri 2. Ligdir’’ sözleri kamuoyunda yanlış anlaşılmıştır. Başkanımız bu açıklamayı, Ekonomik anlamda bir karşılaştırma yapmıştır. Bolusporun yeri taraftarı, basını ve kulüp anlayışı ile süper lig dir.

 

Bizde biliyoruz ki Bolusporun her dönem 4-4 buçuk trilyon ek kaynak yaratması gerekmektedir. Bu da çok değerli esnaflarımızın, taraftarlarımızın katkıları ile her dönem karşılanmaktadır. Boluspor belki lig anlamında hedeflerine ulaşamamış gibi görünse de hala daha iddiasını devam ettirmektedir. Esas başarı heyecanların kaybedilmemesi ve Bolusporun ekonomik anlamda küme düşmemesidir.

 

Değerli Bolusporseverler Bolusporumuz hala daha şansını devam ettirmektedir. Eğer Bolusporluluk ruhunu sahaya camia olarak yansıtırsak başarılı olma şansımız fazladır. Bu konuda da değerli taraftarlarımızdan ve basınımızdan destek beklemekteyiz.

  Boluspor Yönetim Kurulu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128