Kaya ''Futbol şansı yanımızdaydı''

Boluspor Teknik Direktörü Bahri Kaya, ''Kayseri Erciyesspor karşısında futbol şansı yanımızdaydı'' dedi.   Maç öncesi her iki takımın da çok ihtiyacı olan galibiyet için hazırlık yaptığı bir...

Kaya ''Futbol şansı yanımızdaydı''

Boluspor Teknik Direktörü Bahri Kaya, ''Kayseri Erciyesspor karşısında futbol şansı yanımızdaydı'' dedi.

 

Maç öncesi her iki takımın da çok ihtiyacı olan galibiyet için hazırlık yaptığı bir müsabaka olduğunu dile getiren Kaya, "Geçen hafta çok iyi oynadığımız maçı kaybetmiştik ve 7 haftadır kazanamıyorduk. Bu üzerimizde bir baskı oluşturdu. Maç başlar başlamaz penaltı atamadılar ve futbol şansı yanımızdaydı. Çok iyi oynadığımızı söyleyemediğimiz maçta pozisyonlar yakaladık. Rakibin eksikleri olduğunu biliyorduk. Kazandığımız için tüm futbolcu arkadaşlarımı kutluyorum. 7 hafta sonra kazanmak önümüzdeki sürek için bize moral verdi. Boluspor'un, bu ligde 12 takımında hedefi olduğu gibi ilk 6 hedefi devam etmektedir" dedi.  

Vedat Budak “Çıkış maçımız olur”

Boluspor oyuncusu Vedat ise uzun süredir galip gelemediklerini, Kayseri Erciyesspor karşısında alınan 3 puanın kendilerine moral verdiğini ifade ederek, "İnşallah bu bizim için çıkış olur ve hedefimize ulaşırız" diye konuştu.

-K.Erciyesspor Cephesi-

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Kemalettin Şentürk, evinde oynadıkları maçtan mağlup ayrıldıkları için üzgün olduklarını söyledi.

Penaltıyı kaçırdıklarında takıma moral verdiklerini ifade eden Şentürk, "Evimizde oynadığımız maçta mağlup olduk. Maça 1-0 galip başlayabilirdik ancak laubali bir penaltı atışı sonucu etkiledi. Moral motivasyon olarak bizi düşürmedi ama rakibe moral verdi. Boluspor'u tebrik ediyoruz. Maçta konsantrasyon eksikliği ve beceriksizlik vardı.Riske girmemiz gerekiyordu ve onun için açıklar verdik bunu da normal olarak görüyorum. İkinci yarı gösterilen performanstan memnunum. Bu sadece Hanni'nin problemi değildi. Buraya ilk geldiğimde birçok kötü alışkanlıklardan bahsediyordum. Hanni gibi diğer oyuncuların da bu alışkanlığını düzeltmeye çalışıyorduk. Kötü alışkanlıkları elimizden geldiğince gidermeye çalıştığımızı düşünüyorum. Öte yandan son iki hafta mağlup oluyorduk. Bu maçta da 5 arkadaşımız yoktu. Bu kurgusal anlamda eksik gibi görünse de oynayan arkadaşlar da elinden geleni yaptı. Disiplin anlamda kesinlikle taviz vermedik, takımın disiplinini bozacak şeylere de taviz vermeyeceğiz" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133