Kayseri Bülent Altop’tan ilk galibiyet

Okullar arası Voleybol Türkiye Yarı Final müsabakalarının Bolu Merkez de ilk karşılaşmasında Sivas Gazipaşa İ.Ö.O takımı ile Kayseri Bülent Altop İ.Ö.O takımı bir araya geldi. Geldikleri grup merkezlerinde birinci...

Kayseri Bülent Altop’tan ilk galibiyet

Okullar arası Voleybol Türkiye Yarı Final müsabakalarının Bolu Merkez de ilk karşılaşmasında Sivas Gazipaşa İ.Ö.O takımı ile Kayseri Bülent Altop İ.Ö.O takımı bir araya geldi. Geldikleri grup merkezlerinde birinci olan iki takımın yarı final maçında sahadan 3-0 galibiyetle ayrılan Kayseri Bülent Altop İ.Ö.O takımı oldu.

Karşılaşmanın ilk setine sayı ile başlayan Kayseri oldu. İlerleyen zaman içersinde smaçtan gelen topla Kayseri skoru 2-0 yaptı. Karşılıklı sayı almalarla devam eden müsabakada 4-5 Kayseri yenik duruma düştü. İlk sette her iki takımın başa baş bir mücadelesi vardı. Hatalı oyunla Sivas top kaybı yapınca, Kayseri oyuncuları boş buldukları bölgeye top atarak sayı kazandı. İlk setin sonuna doğru 22-19 Kayseri önde iken, Sivas ardı ardına top kaybı ve hata yapınca 25-19 sayılık skor ile Kayseri Bülent Altop ilk seti 1-0 kazandı. Mücadelenin ikinci setinde Kayseri yine 1-0 öne geçerek ilk sayısını kazandı. Oyun içersinde karşılıklı alınan sayılarla 5-5 beraberliğe ulaşıldı. Kayserili oyuncuları smaçla gelen topları blok yaparak karşıladı. Bloktan dönen topları iyi karşılayamayan Sivaslı oyuncular sayı kaybetmeye devam etti. İlk setin sonuna doğru 22-13 Kayseri leyine devam eden oyunun sonunda üç sayı Kayseri alırken Sivas iki sayı kazandı ve ikinci sette 25-16 Kayserinin üstünlüğü ile sona erdi. (2-0)

Karşılaşmanın son setine hızlı başlayan bu kez Sivas oldu. 2-0’lık üstünlük farkını 2-1 yapmak isteyen Sivaslı oyuncular hata yapmamaya direndi. Setin başında her iki takımın karşılıklı aldıkları sayılarla berabere set devam etti. 11-11’e kadar karşılıklı alınan sayılar neticesinde Sivas seti kazanmak için yapılan smaçlara iyi karşılık vermeye çalıştı. Blok ve savunmada hatasız oynamaya çalışan Kayserispor bu kez üstünlüğü eline geçirdi. File yanından yapılan smaç vuruşlar neticesinde sayı farkını açmaya çalıştı. 12-11’den maçı 22-14 de kadar götürdü. Kalan son üç sayıyı da rahat bir şekilde kazanınca seti 25-14 ve maçı da 3-0 kazanarak ikinci maç için avantaj yakalamış oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128