Kenan Şahin’den Özköylü’ye cevap!

Boluspor-Osmanlıspor maçı sonrasında Bolusporlu oyuncu Kenan Şahin ve Osmanlıspor Teknik Direktörü Osman Özköylü’nün arasında çıkan tartışma sonrasında, Özköylü, golcü oyuncumuzu nankörlükle suçlamıştı. Kenan Şahin o iddialar için, “Dün yaşanan gol sevincimi canlı yayında hakaret ve nankörlük anlamında insanlara lanse eden Osman Hoca, benim bu sezon ve bundan önceki attığım gollerdeki yaptığım gol sevinçlerimden bir tanesi olduğunu en iyi bilen kişidir” dedi.

 Kenan Şahin’den Özköylü’ye cevap!

Ekibimiz Boluspor’un golcü oyuncusu Kenan Şahin’in kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamalar ise şöyle;

“4 senelik Türkiye'deki futbol yaşantımda, 18.10.2010 tarihinden itibaren Sayın Osman Özköylü'nün, ben Denizlispor futbolcusu iken takıma Teknik Direktör olmasıyla, tanışma ve çalışma hayatımız başlamıştır. Daha sonra, Kayseri Erciyes ve Osmanlıspor'da çalıştığı dönemde, ben kendisinin ilk tercihi olarak çalıştığı takımlara transfer oldum. Futbol camiasında, hangi teknik direktör işine yaramayacağı, sahada faydalı olamayacağı hangi oyuncuyu gittiği iki kulübe transfer eder? Demek ki saha içindeki ve saha dışındaki hareketlerim, Osman Hoca'nın benim transferimde ısrarlı olmasının sebebi olmuştur.

“ALDIĞIMIZ ÜCRETLER BELLİDİR”

Hiçbir futbolcu, takımın teknik direktörü istemeden o kulübe transfer olamaz.  Kendisinin iddia ettiği "hak ettiğinden fazlasını aldı" cümlesinde neyi kastettiğini anlayabilmiş değilim. En nihayetinde profesyonel kulüplerde, profesyonel insanlar tarafından sözleşme yapılmaktadır ve aldığımız ücretler bellidir. Benim bilgim dışında fazladan herhangi bir ödeme yapıldıysa, bu konu benim bilgim dahilinde değildir.

“BUNUN NANKÖRLÜKLE NE ALAKASI VAR”

“Dün yaşanan gol sevincimi canlı yayında hakaret ve nankörlük anlamında insanlara lanse eden Osman Hoca, benim bu sezon ve bundan önceki attığım gollerdeki yaptığım gol sevinçlerimden bir tanesi olduğunu en iyi bilen kişidir. Gol attıktan sonra sevinmek, rakip takımın antrenörüyle bir çalışma geçmişi olduğu için nankörlük mü sayılıyor? Ben şuan Boluspor'un futbolcusuyum ve dünkü maçta Boluspor adına beraberliği getiren golü attım. Bunun nankörlükle ne alakası var? Eğer ben golden sonra sevinç yaşamasam, o zaman ben kendimi nankör sayarım. Çünkü, Boluspor'a ihanet etmiş olurum. Ben ailemden, eşimden ve çocuğumdan binlerce kilometre uzakta, tek derdi ekmek parası kazanmak olan ve futbol oynadığı kulüplerde terinin son damlasına kadar sahada mücadele eden ve etmeye devam edecek bir futbolcuyum.”

“BU CANLI YAYINDA KONUŞULACAK KONU DEĞİL”

“Sayın Osman Özköylü'nün, çocuğumun ve eşimin rahatsızlığında, benimle ve ailemin sağlık durumuyla yakından ilgilendiği doğrudur. Onun için kendisine Allah razı olsun diyorum, fakat böylesine zor bir durumda insanların birbirlerine yardımcı olması en doğal harekettir. Bu, televizyonda, canlı yayında konuşulacak bir meziyet değildir. Son olarak, canlı yayında gol sonrası yaptığım harekete cevaben bana parmağını sallayarak "seninle görüşeceğiz" şeklinde el hareketi yaptığını iddia etmiştir. Ben,  Sayın Osman Özköylü ile daha önce futbol oynamış, daha önce çalıştırdığı takımlardaki futbolcularına ve Türk futbol camiasına soruyorum; Sayın Osman Özköylü bana “seninle görüşeceğiz mi?” demiştir; yoksa ağza alınmayacak küfürler mi etmiştir? Daha önce yapmış olduğu bu tür davranışlar ve almış olduğu cezalar ortadadır. Birçok deplasmanda yapmış olduğu hareketlerle tribünleri çığırından çıkarıp, ortamı geren hareketler ile protestolara maruz kalanda kendisidir. Yaşanan bu olayların değerlendirmesini, beni ve kendisini çok iyi tanıyan Türk spor kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Saygılarımla”

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER