Kıbrıscıklılar doyasıya eğlendi

Kıbrıscıkspor kulübünün 6. Geleneksel kaynaşma ve dayanışma gecesi Termal Otelde kutlanırken gecede sahne alan yerel sanatçılar Kıbrıscıklıları doyasıya eğlendirdiler ve geceye katılanlar unutamayacakları bir gece yaşadılar.

 Kıbrıscıklılar doyasıya eğlendi

Termal Otel’de 6’ncısı düzenlenen kaynaşma gecesine, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Vali Yardımcımız Ayhan Kartlı, AK Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Kıbrısçık Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk, Belediye Başkanı Kemal Aktaş, AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, MHP İl Başkanı Mustafa Ramazan ve Merkez İlçe Başkanı, CHP Belediye Başkan aday adayı Yüksel Ceylan, CHP Belediye Meclis Üyesi Erhan Beykoz, CHP İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, AKSF Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cemalettin Metin, İl Hakem Kurulu Başkanı, Boluspor Alt Yapı U16 Takım Antrenörü Rasim Yılmazdemir, Kıbrısçıkspor Antrenörü Mustafa Esmer ve davetliler katıldı.

Geleneksel gecenin başlangıcında Kıbrıscık Halk Oyunları ekibi sahne alarak, gecede Kıbrıscık yöresi oyunlarını sergilediler. Daha sonra protokol konuşmalarında ilk söz verilen Kıbrıscıkspor Kulüp Başkanı Sabahattin Kocadağ hem sosyal anlamda hem de sportif anlamda önemli işlere imza attıklarını söyledi. Kocadağ “Gecede bizleri yalnız bırakmayan değerli protokol üyelerine, yönetim kurulu üyelerimize, saygıdeğer hemşerilerimize teşekkür ederim. Kıbrıscıkspor kulübü kurulduğu günden itibaren tüm Kıbrıscıklıları bir araya getirmeye, dayanışmayı sağmaya yönelik önemli adımlar atmıştır ve bundan sonrada atacaktır. Başarılarda emeği geçen gecesini gündüzüne katan hocamız Mustafa Esmer'e ve futbol şube sorumlumuz Sayın Durmuş Bahşiye ve Sayın Salim Yılmaz'a emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu arada şampiyonalara giderken Sayın Valimize bizlere vermiş olduğu maddi ve manevi desteklerden dolayı ayrıca teşekkürü bir borç biliyorum. Yine Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz’a araç konusunda bize vermiş olduğu desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. 6yıl öncesinde 20 amatör takım var iken sayı şimdi 10 kadar düştü. Çünkü mali destekleri olmadığı için düşüş yaşandı. Boluspor kulüp başkanımızdan ve valimizden amatör spora destek verilmelidir. Alta yapısı sağlam olamayanların ligde devam etme şansı yoktur. Bu bakımdan desteğe ihtiyacımız var” dedi.

Metin, Tesisler iyileştirilmeli

TÜFAD Başkan Vekili Cemalettin Metin ise yaptığı konuşmadaKıbrısçıkspor’u başarılarından dolayı kutluyorum. Amatör takımlarımızın bazı sorunları devam etmektedir. Mudurnuspor önümüzdeki sezon BAL Liginde mücadele için Bolu’da maç yapma durumundadır. Karaçayır da ki tesislerin iyileştirilmesi gerekiyor” dedi.

Aktaş, Üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz

Kıbrısçık Belediye Başkanı Kemal Aktaş ise “İlçemizde büyük çalışmalar yaptık. Köroğlu dağ evlerinde 55 kişiye ulaştık. Köroğlu Dağ evlerinde 100 kişiye çıkarmak için çalışmalarımız devam ediyor. Kıbrıscıkspor'un başarısı içinde desteklerimiz devam ediyor. 200 lisanslı ve 7 takımımız liglerde mücadelesini futbolcularımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca Başkanımız 5 dönümlük bir araziyi Kıbrıscıkspor’a tahsil etmiştir kendilerine Kıbrısçıklılar adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sağtürk, Elimizden geleni yapacağız

Kıbrıscıkspor gecesinde konuşma yapan Kıbrıscık Kaymakamı Muhammet Sağtürk, “Burada bizleri bir araya gelmemizi sağlayan Kıbrıscıkspor kulübü en büyük toplum kuruluşu, en değerli kategorilerimizden bir tanesi. Bütün sporcu kardeşlerime ve yöneticilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Yılmaz, Bizler sizlerin emrindeyiz

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise gecede yapmış olduğu konuşmada “Kıbrıscıkspor kulübünün düzenlemiş olduğu gecede aranızda olmaktan mutluyum. Kıbrıscık ilçemizde başkanımız her problemi çözmüş şimdide Amatör evini inşa ettik. Önümüzde ki dönemde neler yaparız planlayalım daha da önem vereceğimizi ifade ediyorum. Bizler sizlerin emrindeyiz. Kıbrısçıkspor içinde desteklerimiz devam edecektir bizler sizlerin emrindeyiz” dedi.

Özcan, Kutluyorum

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ise konuşmasında “Bakıyorum ki tüm Kıbrıscıklılar burada bir araya gelmişler. Geçen seneki gecenizde milletvekili olarak karşınızda konuşma yapmıştım. Bu konuşmamda ise seneye yapacağınız geceye milletvekili olarak katılmak istiyorum demiştim. Şimdi ise milletvekili olarak karşınızdayım. Sizinle gurur duyuyorum, sizin kadar birbirine bağlı insanlara rastlamak çok zor. Kıbrısçıklılar çok eğitimli insanlar. Artık eğitimli insan bulmak çok zor. Kıbrıscıkspor’u başarısından dolayı kutluyorum. Başarısı artarak devam edecektir. Ne yapmaya hazırsak ben her zaman istenileni yapmaya hazırım” dedi.

Kartal, Emek verilmeden emek alınmıyor

Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı ise Valimiz mazeretlerinden dolayı gecenize katılamadı ama ilerleyen saatlerde katılmasını bekliyoruz. Sizlere selam ve hürmetlerini gönderdiler.  Bu atmosferin 6 yıldır devam ettiğini duydum bundan da mutluluk duyuyoruz. 5. cisini kutlarken mutluluk yaşamıştım. 6. cısını kutlarken sizlerle olmak çok güzel. Sizleri gıpta ile izliyoruz. Her baharın başlangıcında bu güzel insanların bir araya gelmesi bizleri mutlu ediyor. İlimizde güzide bir ilçemiz ve önemli bir yeri var. Sporun futbol anlamında bazı eksiklikleri yapmaya çalışıyoruz. Dile getirdiğiniz konularda ne ise yapmaya hazırız” dedi.

Gecenin ilerleyen saatlerinde katılan Vali İbrahim Özçimen, yaptığı kısa konuşma da “Bolu’da Kıbrısçıktan çok Kıbrıscıklı var. Önümüzdeki seneki geceyi inşallah Kıbrısçıkta düzenleriz. Bizlerde Kıbrısçık yolunu düzenleriz. Kıbrıscıklılara layık bir yol yapacağız. Sizleri yapmış olduğunuz bu geceden dolayı kutluyorum” dedi.

Geçtiğimiz sene geceye katılamayan Vali İbrahim Özçimen’e Kıbrıscıkspor kulüp başkanı Sabahattin Kocadağ Kıbrıscıkspor takım forması ve şortunu hediye etti.

Doyasıya eğlendiler

Konuşmaların ardından Kıbrıscıkspor takımına katkılarından dolayı Yafes Altok’a plaket takdiminde bulunuldu. Geceye renk katan isimler ise yerel sanatçılardan solist Melek Esen, Bağlamada Süreyya Kocadağ, Piyanist Burhan Yıldız, Kızık Köyünden Halit Bağnaz çaldığı bağlamayla ve sevilen türküleri söyleyerek geceye katılanları coşturdu. Geceye katılan misafirler ilerleyen saatlere kadar doyasıya eğlendiler. Daha sonra çalan canlı müzik eşliğinde davetliler doyasıya eğlendi. Gecenin sonunda satılan hediye biletlerinin çekilişi yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2013, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128