Kıbrıscıkspor 10.Grupta yer aldı

2014-2015 sezonunda Bölgesel Amatör Lig'de 1 tane 12 takımlı, 3 tane 13 takımlı ve 7 tane 14 takımlı olmak üzere 11 grupta 149 takım mücadele edecek. 10.grupta mücadele edecek olan Kıbrıscıkspor’un rakipleri de belli oldu.

 Kıbrıscıkspor 10.Grupta yer aldı

Müsabakaların 14 Eylül 2014 tarihinde başlayacağı Bölgesel Amatör Lig'de, grup birincisi olan takımlar doğrudan Spor Toto 3. Lig'e çıkarken, gruplarını son iki sırada tamamlayan takımlar küme düşecek. İşte temsilcimiz Kıbrıscıkspor’un da yer alacağı 10.grubun takımları: İstanbul’dan 4 takım, Karasuspor (Sakarya), Serdivanspor (Sakarya), Arifiye Kalaycıspor (Sakarya), Eskişehir Sağlıkspor, Eskişehir Demirspor, Kütahyaspor, Dumlupınar Üniversitesi(Kütahya), Beyköy Belediyespor (Düzce), Düzcespor, Kıbrıscıkspor (Bolu).

BAL İLE İLGİLİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve TASKK Başkanı Ali Düşmez; bugün TFF'nin İstinye'deki binasında düzenlenen basın toplantısında amatör futbol ve 2014-2015 sezonunda Bölgesel Amatör Lig'de yapılacak uygulamalar hakkında çeşitli açıklamalar yaptı. TFF Amatör İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan'ın da hazır bulunduğu toplantıda, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve ASKF Başkanı Ali Düşmez, şunları ifade etti “Türkiye Futbol Federasyonu olarak, son dönemlerde amatör futbola önemli katkılar yaptık. Liglere katılım ve tescil bedellerinde %40 indirim uygulayarak, amatör futbolun daha fazla kişiye ulaşmasını ve oynanmasını sağladık. Ligin sigortaları, katılım ve yol ücretleri için her kulübe 30 bin TL ile 45 bin TL arasında maddi katkı sağladık.'' ''Profesyonel kulübü olmayan illerimizin profesyonel maç heyecanını yaşamasını istiyoruz. Bu nedenle liglerde BAL'da mücadele eden 32 şehrimizin takımlarına Türkiye Kupası heyecanını götürüyoruz. Böylelikle tüm amatörleri kucaklama hedefindeyiz. Türkiye Kupası'nda yer alacak olmak amatör futbol ve amatör takımlar için bir devrim niteliği taşıyor.'' ''Türkiye'de amatör futbola taraftar ilgisi de son derece fazla. 15-20 bin seyircinin olduğu amatör maçlar da oynanabiliyor bazen. Önümüzdeki sezon BAL'dan Spor Toto 3. Lig'e çıkan sayısı 9'dan 11'e yükselecek. 78 ilden toplam 149 takımın olduğu ligde 11 grup olacak ve bu grubun liderleri bir üst lige geçiş yapacak. Özellikle ulaşım mesafelerini ve iklim şartlarını baz alarak, adaletli bir dağıtım yaptığımızı düşünüyorum. Lig; 14-15 Eylül'de başlayacak. ''Amatör futbolu daha da ileriye götürmek için son derece yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Bu konuya TFF Yönetim Kurulu da büyük destek veriyor. Bu vesileyle, emeği geçen herkese teşekkür ederim”

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2014, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER