Kıbrıscıkspor’u Kastamonu’ya Uğurladık

Bolu Amatör Küme U 15 lig mücadelesinde İl Şampiyonu olan Kıbrıscıkspor U15 takımı Kastamonu’da gerçekleşecek olan Bölge Grup birinciliği müsabakasına Karaçayır’dan uğurlandı.   Bugün...

Kıbrıscıkspor’u Kastamonu’ya Uğurladık

Bolu Amatör Küme U 15 lig mücadelesinde İl Şampiyonu olan Kıbrıscıkspor U15 takımı Kastamonu’da gerçekleşecek olan Bölge Grup birinciliği müsabakasına Karaçayır’dan uğurlandı.

 

Bugün Kastamonu’da başlayacak olan Bölge Amatör küme U15 takımı şampiyonasına katılacak olan Kıbrıscıkspor futbol takımı, Nike Premier U 15 Türkiye Şampiyonası 1. kademe maçlarında Çankırı, Bartın, Karabük, Amasya, Zonguldak takımları ile 22–25 Mart 2012 tarihleri arasında mücadele edecek.

Dün Karaçayır futbol sahası yanında ki tesislerinden Kastamonu’ya hareket eden takımı futbolcuların aileleri ve kulüp yöneticileri uğurladı. Karşılaşmaya Kıbrıscıkspor U15 takımının başında kafile Başkanlığını yönetici olarak yola çıkan Durmuş Bahşi gazetemize yaptığı açıklamada “ Kıbrıscıkspor U15 takımı olarak 3 yıldır şampiyon oluyoruz. Alt yapıya önem veren kulübüz 5 yıldır da alt yapından çıkan oyuncularımızla semeresini görmeye başladık “diye konuştu. Bahşi, Bolu Amatör takımlarının daha çok maddi desteğe ihtiyacı olduğunu belirtti.

Kıbrıscıkspor Yöneticisi Bahşi sözlerine şöyle devam etti, “ Bu sezon hem U 15 ve U 17 takımlarımız il şampiyonu, U 19 Takımımız il ikincisi oldu. Kıbrıscıkspor olarak Kıbrıscık halkı, Kıbrıscık Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Futbol temsilcisi, ASKF Bolu Şube başkanlığı tarafından desteğimizi sağlıyoruz. Desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Esas isteğimiz amatörlerimizin alt yapılarının sağlamlaştırılmasını istiyoruz. Bütün takımlarda alt yapıya destek verilmeli ki Bolu’yu onuru ile temsil edecek takımlarımız olsun. Şu ana kadar Boluspor’a 14 tane oyuncu verdik. Güçlü bir takım olabilmek için alt yapılarımızın daha fazla desteklenmesini istiyoruz. Bolu’da amatöre desteklerin daha çok olması halinde bütün takımların daha fazla oyuncuyu Türk Futboluna kazandıracağına inanıyoruz. Kamu kuruluşlarından da destek gördüğümüzün bilinmesini istiyoruz ve kendilerine teşekkür ediyoruz. Bolu’da amatör, deplasmanlı lig ve alt yapı olmak üzere üçlü bir gurup oluşturulmalı gerekmektedir. Ayrıca Boluspor’a bir pilot takım olması şarttır. Deplasmanlı Türkiye Liginde Bolu’yu elindeki imkanlar doğrultusunda başarıyla temsil eden Geredespor, Boluspor’un alt yapısı olabilir. Diğer amatör takım olarak bizlerede destek verildiğinde Bolu’nun takımları olarak Boluspor’a oyuncu verme şansımız daha fazla olacaktır “diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER