"Kimse fırıldaklık yapmasın"

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Mayıs ayının sonunda yapılması planlanan Boluspor Kongresi öncesinde sert konuştu. Yılmaz, “Şu an Boluspor’a destek olma zamanı. Kimse fırıldaklık yapmasın aday olacaksa çıksın açıklasın” dedi.

Boluspor Yönetim Kurulu’nun tekrar aday olup olmayacağı merakla beklenirken, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz kongre öncesinde çarpıcı açıklamalar yaptı. Başkan Yılmaz, “Boluspor’u seviyorum diyenler zor günlerde takıma sahip çıkmalı. Evet Boluspor’un kongresi vardır. Aday olmak isteyen çıkar adaylığını açıklar. Orda burada fırıldaklıkla ancak Boluspor’a bu şehre zarar verirsiniz” dedi.

“Başkan kim olursa olsun biz Boluspor’u destekleriz”           

Yılmaz, Boluspor’a başkan olacak kişinin cebinden de para vermesi gerektiğini ifade ederek, “Ben bu ilin Belediye Başkanı olarak kulüp başkanlarını desteklemiyorum. Ben Boluspor’u destekliyorum. Başkan kim olursa olsun biz Boluspor’u destekleriz. Fakat başkan olacak kişi de cebinden ne verecek takıma ne katkı sağlayacak bunu açıklamalı. Saçak altı dedikodularla bu iş olmaz. Boluspor’a Boluspor’u kullanacak başkan değil Boluspor’un kullanacağı başkan lazım” şeklinde konuştu.

“Hiç kimse ses çıkarmadı”

Geçmiş yıllarda yaşanan olaylara da değinen Yılmaz, “Geçmiş dönemde bu ilin bir Valisi otopark ücretlerine değinerek ‘Paris’te bile böyle bir şey yok’ diyerek bizi eleştirdi. Ne basın, ne taraftar bu para Boluspor’a gidiyor diye 2 çift laf etmedi. O dönem yönetimde bulunan bir Ak Parti yönetici arkadaşımız bile ağzını açmadı. Bazı gazeteler sürekli Necip Çarıkçı’yla beni Boluspor’u kullandığımızı yazdı. Hiç kimse ses çıkarmadı” diyerek sitemini dile getirdi.

“Bu işler ahkam kesmekle olmaz çıksın aday olsun”

Başkan Yılmaz, “Bir zamanlar bir arkadaş vardı. Boluspor’la ilgili ahkam kesiyordu. Bu işler ahkam kesmekle olmaz çıksın aday olsun. Madem bu işleri biliyor parası da var elini taşın altına koysun, çıksın aday olsun” dedi. Spor Merkezi

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2016, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124