Kızlarda Kültür İ.Ö.O’lu Şampiyon

İlköğretim okullar arası Hentbol Küçük kızlar İl Birinciliği müsabakaları son karşılaşmalarla tamamlandı. 17 Temmuz spor salonunda dün Kültür İ.Ö.O takımı ile 100. Yıl İ.Ö.O takımı ile...

Kızlarda Kültür İ.Ö.O’lu Şampiyon

İlköğretim okullar arası Hentbol Küçük kızlar İl Birinciliği müsabakaları son karşılaşmalarla tamamlandı. 17 Temmuz spor salonunda dün Kültür İ.Ö.O takımı ile 100. Yıl İ.Ö.O takımı ile bir araya gelirken 100. Yıl İ.Ö.O takımını 16-7 yenen Kültür İ.Ö.O takımı İl Birincisi oldu.

 

Hentbol Küçük Kızlar İl Birinciliği müsabakalarına 4 tane okul takımı katıldı. Dodurga Abdi Sin İ.Ö.O takımı, 100. Yıl İ.Ö.O takımı, Köroğlu İ.Ö.O takımı, Kültür İ.Ö.O takımı mücadele etti. Üç karşılaşmanın üçünde de galip olarak maçları kazanan Kültür İ.Ö.O takımı İl Birinciliğini kazandı. İl karşılaşmasında Dodurga Abdi Sin İ.Ö.O takımını 32-1, Köroğlu İ.Ö.O takımını 21-2 ve son karşılaşmasında 100. Yıl İ.Ö.O takımını 16- 7 yenen Kültür İ.Ö.O takımı şampiyon oldu ve aynı gün yapılan ödül töreninde İl Birinciliği kupasını aldı.

Okullara arası Kız takımı olarak Hentbol İl Birinciliği müsabakalarında her müsabakasında daha iyi oyun oynayan ve rakip kaleye gol atamadan sahasına dönmeyen Kültür İ.Ö.O takımı Başka bir ilde düzenlenecek olan Grup müsabakasında ilimizi şampiyon olan küçük erkek hentbol takımı ile birlikte ilimizi temsil edecekler.

İl Birinciliği müsabakalarında Kültür İ.Ö.O Takımı İl Birincisi, İkinci 100. Yıl İ.Ö.O takımı, üçüncü ve dördüncü ise Köroğlu İ.Ö.O takımı ile Dodurga İ.Ö.O takımının oynayacağı maçtan sonra belli olacak. Aynı erkek takımı gibi üç yıllık süre içersinde iyi bir takım olarak müsabakaya çıkan ve her maçta daha iyi performans sergileyen Kültür İ.Ö.O takımına bizde başarılar dileyerek tebrik ediyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128