KMÜ Bayan Basketbol Takımı 1. Ligde

KMÜ bayan basketbol takımı, Bayanlar Basketbol 2. Lig müsabakalarında başarı göstererek 1. lige yükseldi. KMÜ Bayan Basketbol Takımı, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile yaptığı maçı 86-36 kazandı. ...

KMÜ Bayan Basketbol Takımı 1. Ligde

KMÜ bayan basketbol takımı, Bayanlar Basketbol 2. Lig müsabakalarında başarı göstererek 1. lige yükseldi. KMÜ Bayan Basketbol Takımı, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile yaptığı maçı 86-36 kazandı. 

 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bayan basketbol takımı, Bayanlar Basketbol 2. Lig müsabakalarında başarı göstererek 1. lige yükseldi.

Üniversite Sporları Federasyonun 2011-2012 öğretim yılı faaliyet programında yer alan Bayanlar Basketbol 2. Lig müsabakaları, geçtiğimiz gün Ankara Bilkent Üniversitesi'nde yapıldı.

KMÜ BESYO Bayan Basketbol takımı, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile yaptığı maçı 86-36; Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile yapılan maçı 103-50; Bilkent Üniversitesi ile yapılan maçı ise 66-43 skor ile kazandı. Takım, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yıldız ve Öğr. Gör. Sinan Dinç nezaretinde müsabakalara katıldı. Üniversite Sporları Federasyonu Bayanlar Basketbol maçlarının hepsinden galibiyet ile ayrılan KMÜ BESYO Bayan Basketbol takımı, grubunda oynadığı tüm müsabakaları kazanarak 1. lige yükselmeye hak kazandı.

KMÜ BESYO Bayan Basketbol takımı; 1. lige yükselme sevincini KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen ile paylaştı. Bundan sonraki hedeflerinin süper lig maçları olacağını belirten Rektör Gökmen "Kendinize güvenir ve gereğini de yaparsanız, başarıyı yakalarsınız" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133