Koluna bağlanan yayla ok atıyor

Bolu’da, polisinin “Spor Engel Tanımaz” projesine tekerlekli sandalyesi ile katılan 22 yaşındaki Ömer Aşık, sol koluna yayın bulunduğu aparatın bağlanması sayesinde ok atarak, spor yapmanın heyecanını yaşıyor.

 Koluna bağlanan yayla ok atıyor

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü engelli vatandaşların yaşama kazandırılması için Spor Engel Tanımaz projesini hayata geçirdi. Projeye katılan bedensel ve zihinsel engellilere, uzman polisler tarafından basketbol, okçuluk, masa tenisi, badminton ve voleybol branşlarında eğitim veriliyor. Yıldırım ekipler amirliği spor salonunda eğitim alanlar düzenlenen yarışmalara katılarak madalya kazanmak için mücadele ediyor. Emine Mehmet Baysal İlköğretim Okulu'nda santral memuru olarak çalışan, 9 yaşında elektrik çarpması sonucu bacakları kesilen, sol el parmakları kesilen Ömer Aşık, polisin projesi sayesinde spor yapmanın heyecanını yaşıyor. Tekerlekli sandalyesiyle salona gelen Ömer Aşık sol koluna bir aparat aracılığıyla sabitlenen yay sayesinde hedefe nişan alarak ok atıyor.

İNANDIM VE BAŞARILI OLDUM

Ok atarak yaşama tutunduğunu söyleyen Ömer Aşık, “9 yaşında elektrik çarpması sonucu el parmaklarımı ve bacaklarımı kaybettim. Kollarımda da hasar meydana geldi. İlk önce eğitimimi tamamladım. Daha sonda da engelli sınavına girip memur oldum. Okulun santralinde görev yapıyorum. Polislerin gelip projeyi anlatmasıyla çok sevindim. Heyecanlandım ve çalışmaya başladım. Bu işe inandım ve başarılı oldum. Şu anda büyük bir mutluluk yaşıyorum. Spor engel tanımıyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2013, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128