Koşuculardan kampanyaya destek‏

Dörtdivan Kaymakamlığı’nın “Bir Kitapta Sizden Olsun” kampanyasına Çaget Koşu Grubu ve Güneşli Koşu Grubu atletizm sporcularından destek geldi. Kitaplar İstanbul'dan en kısa zamanda Dörtdivan Kaymakamlığı’na gönderilecek.

 Koşuculardan kampanyaya destek‏

Haber: Spor Merkezi

Bolulu sporcu İbrahim Yılmaz, Dörtdivan Kaymakamı Fatih Sultan Han Korkmaz’ın “Bir Kitapta Sizden Olsun” kampanyasını İstanbul da Atletizm camiasına taşıyarak, istenilen şekilde kitap (200 kg) toplamayı gerçekleştirdi.  Yılmaz, Dörtdivan Kaymakamlığının kitap kampanyasına; Uluslararası Yunanistan Athens Maratonu’nu koştuktan sonra İstanbul Vodafone maratonunda da “Bir kitap ta koşu camiasından olsun” diyerek adımlarını atmaya karar verdi.  Güneşli Koşu grubu sporcusu İbrahim Yılmaz, bu adımlarına Bursa Güneşli koşu grubu ve İzmit Çayırova ilçesi sporcularından da destek geldi.  Bursa Güneşli Koşu Grubu ve Çaget Koşu Grubu sporcuları topladıkları kitapları önceki gün kardeş grup Güneşli koşu grubu merkez ofisinde grup kurucularını ziyaret ederek desteklerini gösterdiler. Çaget Koşu Grubu Başkanları Oral Ergün ve Ercan Külahlı, Bolu ili Dörtdivan ilçesi Kaymakamı Fatih Sultan Han Korkmaz’ı böyle bir kampanyaya öncülük ettiğinden dolayı tebrik ettiler.

BOLU’DA MARATON İSTEDİLER

Çaget Koşu grubu ve Güneşli Koşu Grubu atletizm sporcuları, Bolu ilinde bir yarı maraton (21 km) düzenlenmesi halinde büyük katılımın olacağını bildirdiler. Yetkililerin bu konuya duyarlı davranması temennisinde bulundular.  Toplanan kitapların Dörtdivan ilçesi Kaymakamlığı’na ulaşmasında kargo bedelinin Pagada Tekstil sahibi Mehmet Mazlum Özpağda tarafından karşılanacağını belirten sporcu İbrahim Yılmaz; kampanya süresince gerek İstanbul maratonunda ve gerekse Adana Kurtuluş yarı maratonunda desteklerini esirgemeyen Çaget Koşu Grubu, Bursa Güneşli Koşu Grubu sporcularına ve bağlı olduğu Güneşli Koşu Grubu Kurucusu Kemal Üney’e ve sporcu arkadaşlarına teşekkürlerini bildirerek, toplanan kitapların en kısa zamanda İstanbul’dan gönderileceğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2015, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128